Nowa wersja testowa Windows 10 Mobile to sporo zmian kosmetycznych i większa stabilność

Nowa wersja testowa Windows 10 Mobile to sporo zmian kosmetycznych i większa stabilność

Nowa wersja testowa Windows 10 Mobile to sporo zmian kosmetycznych i większa stabilność
Paweł Piskurewicz
26.06.2015 16:33, aktualizacja: 26.06.2015 17:27

Microsoft postanowił przyśpieszyć rozwój wersji testowej mobilnego systemu Windowsa 10. Po zeszłotygodniowej aktualizacji, która wymagała powrotu do Windows Phone 8.1 wczoraj wieczorem wydana została kolejna, oznaczoną numerem 10149. Tym razem mogą z niej skorzystać także użytkownicy, którzy zatrzymali się na poprzedniej wersji systemu, oznaczonej numerem 10080.

Nowa wersja Windows 10 Mobile jest dostępna dla członków programu Insider, którzy zdecydowali się skorzystać z opcji Fast ring czyli szybszych, ale możliwe, że mniej stabilnych aktualizacji. O tym, jak się do niego zapisać i co jest potrzebne, aby pobrać testową wersję systemu wspominaliśmy przy okazji poprzednich aktualizacji.

Jak informuje na swoim blogu Microsoft po zainstalowaniu może nas przywitać pusty ekran blokady. W tym czasie system będzie dokonywał migracji danych i może nie odpowiadać na nasze działania. Proces ten potrwa do 10 minut. Po jego zakończeniu możemy przejść do zapoznania się z nowościami w wersji 10149. Wśród nich znajdziemy:Microsoft Edge: to teraz główna przeglądarka w Windows 10 Mobile. Microsoft posłuchał w końcu głosu użytkowników i pasek adresu przeniósł na dół ekranu.Rozbudowane centrum akcji: do Centrum Akcji zawitała latarka, przełącznik danych, a także skrót do notatek OneNote. Możemy je teraz lepiej personalizować.Poprawki w aplikacji Zdjęcia oraz OneDrive: aplikacja działa szybciej, do tego doczekała się wsparcia dla plików GIF. Synchronizacją zdjęć z chmurą Microsoftu zarządzamy teraz z poziomu aplikacji OneDrive.Udoskonalenie Cortany: asystent głosowy wzbogacił się o nowe możliwości, które i tak obecnie nie są dostępne w naszym kraju. Co ciekawe, tryb Quiet hours pojawia się w centrum akcji, choć jest nieaktywny.[img=wp_ss_20150626_0001][join][img=wp_ss_20150626_0002]Nowa wersja to także sporo zmian wizualnych. Poprawiono nie tylko wygląd poszczególnych aplikacji systemowych, ale także ich ikony i animacje. Całość działa odczuwalnie płynniej i stabilniej od poprzednich kompilacji testowych. Dla osób, które wcześniej korzystały z wersji 10080, nowością może być tryb pracy dla urządzeń z większym ekranem – aktywujemy go poprzez przytrzymanie przycisku Windows. Drobnych zmian jest znacznie więcej. Część z nich będzie widoczna dopiero po zaktualizowaniu wszystkich aplikacji za pomocą nowego sklepu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tak jak poprzednio, Microsoft opublikował także listę znanych błędów. Wciąż mogą pojawiać się problemy z wpisaniem numeru PIN, niektóre osoby mogą również natrafić na błąd 80091007, który uniemożliwia instalację nowej wersji. Warto się zapoznać z jego opisem przed instalacją. Choć jak wspomnieliśmy obecna wersja Windows 10 Mobile działa odczuwalnie lepiej od poprzednich, nie należy zapominać, że jest to system testowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)