Nowa wersja µTorrent usuwa możliwość wyłączenia informacji o wersji Plus

Nowa wersja µTorrent usuwa możliwość wyłączenia informacji o wersji Plus

Nowa wersja µTorrent usuwa możliwość wyłączenia informacji o wersji Plus
Tomek Kondrat
04.06.2014 11:21

Najnowsza wersja jednego z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent – µTorrenta – przynosi kilka zmian, które mogą nie spodobać się rzeszy użytkowników. Wraz z wersją 3.4.2 aplikacja usuwa możliwość wyłączenia banerów reklamowych, widocznych w głównym oknie programu. Opcja wyłączenia reklamy, była dostępna zarówno w menu, jak i ukrytych ustawieniach programu.

Według serwisu Torrent Freak µTorrent może pochwalić się 150 milionami użytkowników miesięcznie, co czyni z aplikacji najpopularniejszego klienta do obsługi torrentów na świecie. Ostatnia decyzja o przekształceniu sposobu wspierania programu na adware miała miejsce w 2012 roku. Obecny właściciel popularnego klienta sieci BitTorrent, firma BitTorrent Inc., ugiął się wówczas pod naciskiem społeczności i umożliwił wyłączenie reklam z poziomu menu. Najwyraźniej jednak program nie przynosi zamierzonych dochodów i reklamy na stałe zagoszczą w darmowej wersji klienta. Widoczna na poniższych grafikach opcja wyłączenia informacji o wersji Plus została usunięta.

  • µTorrent w wersji 3.4.1
  • µTorrent w wersji 3.4.2
[1/2] µTorrent w wersji 3.4.1

Niekorzystna dla użytkowników modyfikacja nie została udokumentowana w liście zmian, jednak użytkownicy aplikacji szybko zorientowali się o niemożliwości wyłączenia reklam. Dali oni upust frustracji na forum aplikacji, gdzie zaraportowali oni, że program sprawia kłopoty na ekranach o wysokości mniejszej niż 800 pikseli. Co prawda urządzeń z tak małymi ekranami nie ma zbyt wiele, jednak reklamy o tak dużej powierzchni sprawiają nie lada problemy.

Wielu z użytkowników nawiązało także do słów dyrektora BitTorrenta Erica Klinkera, który dwa lata temu zapewniał, że firma będzie udostępniała wersję z reklamami, które jednakże mogą być łatwo wyłączone. Jak widać nie wszystkie obietnice da się w łatwy sposób zrealizować i czasami w dość dziwny sposób trzeba wycofywać się z uprzednio podjętych działań.

Pomimo niemożności wyłączenia reklamy µTorrent Plus, wciąż istnieje możliwość usunięcia innych ofert reklamowych. Wystarczy w zaawansowanych ustawieniach zaznaczyć opcję left_rail_offer_enabled na false, co powinno spowodować usunięcie pozostałych banerów.

Najnowszą wersję µTorrent, niestety z reklamami, można pobrać z naszego portalu odwiedzając dział Internet i Komunikacja dla systemu Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)