Nowe Audacity z wygodniejszą nawigacją po nagranym dźwięku

Nowe Audacity z wygodniejszą nawigacją po nagranym dźwięku

Nowe Audacity z wygodniejszą nawigacją po nagranym dźwięku
25.02.2018 15:07

Dostępna jest nowa wersja bardzo dobrego, darmowego programu do nagrywania i montowania dźwięku – Audacity. Wersja 2.2.2 wprowadza poprawki interfejsu, dzięki którym wygodniej pracuje się na różnych widokach nagranych ścieżek.

Poprawione zostało przybliżanie wizualizacji ścieżek i inaczej zachowuje się widok podczas operowania rolką myszy. Jeśli kursor znajduje się poza zaznaczeniem, przybliżona zostanie lewa lub prawa krawędź zaznaczenia, jeśli zaś w środku zaznaczenia, przybliżony zostanie wskazywany fragment pod kursorem. Podobnie mechanizm zachowa się, jeśli nic nie zostało zaznaczone. Ponadto pojawiła się nowa komenda przełączania powiększenia. Pozwala ona przechodzić między dwoma wcześniej zdefiniowanymi widokami, które można ustawić w parametrach ścieżki. Niezmodyfikowane ustawienia pozwalają przechodzić między domyślnym widokiem i reprezentacją jednej próbki na szerokości 4 pikseli.

Obraz

Pozioma linijka otrzymała menu kontekstowe. Powstało też nowe menu Extra, łączące Ext-Bar i Ext-Command, wprowadzone w poprzedniej wersji edytora. Drobne poprawki zostały wprowadzone w skórkach Audacity – to między innymi wyraźniejsze podświetlenie pasków przewijania w ciemnym motywie, większe ikony mikrofonu i głośnika, a także podświetlanie niektórych przycisków po najechaniu na nie kursorem.

Podczas nagrywania można teraz korzystać z wykrywania przestojów (domyślnie włączone). To mechanizm zabezpieczający przed „przycinaniem się” nagrywanych ścieżek. By zachować synchronizację czasową z innymi częściami nagrania, w razie problemów ścieżka zostanie uzupełniona zerami. Oznacza to, że będziemy słyszeć ciszę, ale w zamian nie stracimy równego tempa. Ten mechanizm może się przydać przy nagraniach wielościeżkowych, jeśli coś nieoczekiwanie zwolni zapis na dysk albo jeśli korzystamy z wolnego interfejsu. Oczywiście takie pominięte fragmenty zostaną odpowiednio oznaczone.

Audacity znajdziecie w naszej bazie programów. Program jest dostępny za darmo na różne systemy operacyjne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)