Nowe funkcje w Google Docs

Redakcja

13.10.2009 15:25, aktual.: 13.10.2009 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy Google Docs wprowadzili oczekiwane przez wielu użytkowników nowe funkcje. Od teraz wszyscy mogą dzielić się nie tylko poszczególnymi dokumentami ale także całymi folderami. Ponadto zmieniono funkcjonalność wgrywania plików.

Google wprowadziło foldery już w 2007 roku. Do tej pory jednak w ich opcjach nie pojawiła się bardzo pożądana przez część użytkowników opcja "Share". Na oficjalnym blogu Google Docs poinformowali, że taka funkcja jest już dostępna - użytkownicy mają do dyspozycji opcję dzielenia się folderami. Stworzona do tego nowa grupa w menu pozwala wybrać i zobaczyć osoby z dostępem do materiałów zawartych w udostępnionych folderach oraz stworzyć bezpośredni link do danego folderu.

Ponadto ułatwiono wgrywanie nowych plików na platformę Google Docs. Do tej pory użytkownicy byli zmuszeni wybierać je pojedynczo. Twórcy usprawnili tą funkcję dzięki czemu aktualnie można od razu zaznaczać wiele plików naraz. Prócz tego zmieniony został pasek postępu wgrywania danych. Obecnie przypomina on ten zastosowany w poczcie Gmail. Widać na nim poszczególne dodawane pliki oraz ich aktualny status.

Google wprowadziło także kosmetyczne zmiany do interfejsu. Dotyczą one przede wszystkim modyfikacji kolorów oraz odstępów między poszczególnymi elementami. Zmianom uległa też opcja "Move to", która pozwala teraz na łatwiejsze przenoszenie plików.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)