Nowe iPhone'y mają problem z ładowaniem. Winny jest najprawdopodobniej błąd w iOS 12

Nowe iPhone'y mają problem z ładowaniem. Winny jest najprawdopodobniej błąd w iOS 12
Oskar Ziomek

29.09.2018 21:03, aktual.: 30.09.2018 00:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy najnowszych iPhone'ów XS oraz XS Max, a jak wynika z najnowszych wieści – także innych modeli iPhone'ów oraz iPadów, na których działa już iOS 12, mają nowy powód do zmartwień. Okazuje się, że smartfony mają problem z poprawnym ładowaniem, a dokładniej z rozpoznawaniem momentu podłączenia przewodu Lightning. Gdy urządzenie zostanie podłączone do ładowarki w chwili, gdy jest zablokowane, nie zawsze „zorientuje się”, że powinno zacząć się ładować.

Co ciekawe, nie wszyscy opisują swój problem tak samo, a z początku sądzono, iż dotyczy wyłącznie iPhone'ów XS Max. Szybko okazało się jednak, że podobny problem da się zaobserwować na mniejszym modelu XS, a także wcześniejszych iPhone'ach działających pod kontrolą iOS 12.

Część użytkowników raportuje, że ładowanie w ogóle się nie uruchamia. Inni, że po podłączeniu przewodu ładowania smartfon nie podświetla się i nie zaczyna procesu ładowania, ale dzieje się tak, gdy tylko dotkną ekranu, aby wybudzić urządzenie. Kolejni zwracają uwagę, że pomocne jest dopiero odpięcie przewodu i ponowne podłączenie po jego odwróceniu, a jeszcze inni – że urządzenie działa bezproblemowo i opisywana usterka jest im obca.

The iPhone XS Has A Serious Problem...

Opisywane problemy zostały dobrze zobrazowane na łamach kanału Unbox Therapy na YouTubie, gdzie Lewis Hilsenteger sprawdził pod tym kątem szereg najnowszych iPhone'ów. Kilka smartfonów faktycznie nie zawsze rozpoznaje podłączony przewód Lightning, ale część działa prawidłowo. Jeden z iPhone'ów po podłączeniu przewodu zachowuje się szczególnie dziwnie, bo do czasu wybudzenia stuknięciem w ekran, nie reaguje na fizyczne przyciski.

Wśród komentarzy pod filmem znalazła się propozycja rozwiązania błędu, której skuteczność potwierdziło kilka innych osób. Okazuje się, iż receptą może być rezygnacja z trybu Restricted USB, jednak to zabezpieczenie nie powinno mieć teoretycznie wpływu na działanie ładowarek. Ostatecznie nie wyjaśniałoby to także faktu, iż problem z ładowaniem dotyczy tylko niektórych urządzeń, a w przypadku części z nich usterka nie pojawia się regularnie, a tylko co pewien czas.

Na tę chwilę przypuszcza się więc, iż problem leży po stronie oprogramowania i jest to najpewniej stosunkowo niewielki błąd w iOS 12, który zostanie usunięty wraz z kolejną aktualizacją. Użytkownicy korzystający z bety iOS 12.1 raportują, że opisywanych problemów z ładowaniem nie doświadczają.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)