Nowe łatki i ulepszenia do wersji RTM? Czemu nie, prace nad Windows 10 wydają się nie mieć końca

Nowe łatki i ulepszenia do wersji RTM? Czemu nie, prace nad Windows 10 wydają się nie mieć końca24.07.2015 15:52
Nowe łatki i ulepszenia do wersji RTM? Czemu nie, prace nad Windows 10 wydają się nie mieć końca

Testujący Windows 10 uczestnicy programu Insider Preview dostalidziś kolejną poprawkę do „ostatecznej” przecież wersji 10240.Aktualizacja oznaczona jako KB3074679 dotyczy głównie kwestiibezpieczeństwa – i dobrze, że pojawiła się dziś, a nie np. zakilka miesięcy. Ile jeszcze jednak takich poprawek się pojawi,zanim system osiągnie wyśrubowane kryteria jakości, jakie postawiłsobie Microsoft?

Początkowo nie było wiadomo zbyt wiele. Na stronach Microsoftumożna było przeczytać tylko o problemie z bezpieczeństwemwykrytym w oprogramowaniu Microsoftu, który może wpłynąć na twójsystem. W rzeczywistości niechodzi jedynie o oprogramowanie Microsoftu, ale też Adobe. Zinformacji, które pojawiły się w Microsoft Knowledge Base wynika,że łatka usuwa zagrożenie związane z możliwością zdalnegouruchomienia obcego kodu, osadzonego w fontach OpenType, w InternetExplorerze z odtwarzaczem Flash. Problem ten został już wcześniejrozwiązany dla innych wersji Windows.

350139606496470977

Gdyby KB3074679 było tylko łatkąbezpieczeństwa, sprawa byłaby prosta. Jednak z wyjaśnieńdowiadujemy się, że aktualizacja wprowadza też bliżejnieokreślone niezwiązane z bezpieczeństwem zmiany, zwiększającefunkcjonalność Windows 10 poprzez nowe funkcje i ulepszenia.Na naszych komputerach nie zauważyliśmy niczego nowego, aleniektórzy użytkownicy tabletu Surface Pro 3 wspominają oaktualizacji sterownika grafiki i systemowego firmware, które niechciało się jednak poprawnie zainstalować.

Niestety tak wygląda komunikacjaMicrosoftu ze swoimi testerami. By dowiedzieć się, co rzeczywiściesię dzieje z Windows 10, należy czytać nie oficjalne komunikaty zestron firmy z Redmond, lecz rosyjskich blogerów. Członkowie grupyWZor opublikowali wewnętrzny dokument dotyczący kompilacji RTM10240, opisujący w szczegółach to, co ta niby finalna wersja dosystemu wniosła. Jak na wersję RTM, poprawek jest zaskakującodużo, co może upewniać nas, że traktowanie wersji RTM wtradycyjny sposób, jako wzorcowego obrazu systemu, nie ma sensu –Windows 10 wydawany będzie i rozwijany raczej na wzór firmwarekonsol, które z założenia nigdy nie mają finalnej wersji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (39)