Nowe MacBooki jeszcze w tym miesiącu – bez USB typu A i 11‑calowego Aira

Nowe MacBooki jeszcze w tym miesiącu – bez USB typu A i 11-calowego Aira

18.10.2016 13:18, aktual.: 18.10.2016 14:14

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że wraz z premierą swoich nowych komputerów, Apple zaprezentuje także klawiatury wykorzystującej papier E Ink. Zapewni to oczywiście zachwyt miłośników urządzeń tego producenta, nie mówi jednak wiele o cechach, które miałyby wyróżniać same komputery na tle rosnącej w tym segmencie konkurencji. Odpowiedzi na nurtujące pytanie padną być może jeszcze w tym miesiącu.

Na łamach japońskiego bloga MacOtakara pojawiły się świeże przecieki na temat nowych MacBooków. Według informacji, które pochodzić mają od jednego z chińskich dostawców podzespołów, Apple zaprezentuje nowe Maki jeszcze w tym miesiącu, najpewniej podczas konferencji, która odbędzie się 27 października.

Obraz

Według nieoficjalnych informacji premiera nowego MacBooka Pro zbiegnie się z końcem serii 11-calowych MacBooków Air – Apple ma się skupić odtąd na modelu 13-calowym. Wieloletni król smukłości dorobił się w ostatnim czasie sporej konkurencji: w kwietniu poprzeczkę w kwestii wymiarów podniósł HP Spectre 13, zaś w ostatnim czasie do sprzedaży trafił ultrabook Acer Swift 7 o grubości zaledwie 9,98 mm.

Ponadto posiadamy już więcej informacji o samej konstrukcji, a konkretniej gniazdach. Apple w nowym MacBooku Pro chce postawić na porty USB typu C i Thunderbolt 3 oraz zrezygnować z gniazd USB typu A, MagSafe 2 i wcześniejszej wersji specyfikacji złącza Thunderbolt. Jeśli informacje z Japonii okażą się prawdziwe, to o tym, czy Apple jeszcze raz zachwyci świat swoimi laptopami, dowiemy się już za nieco ponad tydzień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)