Nowe możliwości odtwarzacza YouTube

Nowe możliwości odtwarzacza YouTube

Wojciech Cybulski
11.10.2009 21:43, aktualizacja: 12.10.2009 10:11

Twórcy serwisu YouTube poszerzyli niedawno funkcjonalność stosowanego przez siebie odtwarzacza wideo – od teraz może on wyświetlać podstawowe dane techniczne o aktualnie oglądanych przez użytkowników klipach.

By uzyskać informacje o rozdzielczości, jakości, rozmiarze czy ilości klatek na sekundę odtwarzanego filmu, musimy kliknąć prawym klawiszem myszy na oglądany przez nas materiale wideo i wybrać z menu opcję "Show Video Info". Wówczas w lewym górnym rogu odtwarzacza pojawi się stosowna ramka na bieżąco pokazująca podstawowe dane techniczne o wyświetlanym aktualnie filmie.

Warto także wspomnieć, że wkrótce miną trzy lata od momentu, gdy YouTube zostało przejęte przez Google. Jak możemy przeczytać we wpisie na firmowym blogu, najbardziej popularny na świecie serwis wideo notuje obecnie ponad miliard odsłon dziennie. Steve Chen, współzałożyciel i obecny szef YouTube chwaląc się tym osiągnięciem dodał równocześnie, że pomimo dużego wzrostu oglądalności model prowadzenia serwisu nie powinien się w najbliższym czasie zmienić. Zespół tworzący YouTube nadal za priorytet uważa możliwość szybkiego ładowania i odtwarzania krótkich filmów, które są tworzone i dodawane przez samych użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)