Nowe wcielenie „Młodego Technika” w postaci elektronicznej z prezentem

16.11.2012 12:11, aktual.: 16.11.2012 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„Młody Technik” to klasyka wśród polskich miesięczników dla młodzieży. Wydawany od 1932 roku magazyn wychował kilka pokoleń Polaków interesujących się wynalazkami, modelarstwem, radiotechniką, elektroniką, chemią czy astronomią w szkole i poza nią, a także pomógł wspiąć się na kolejne szczeble kariery pisarzom — na łamach „Młodego Technika” zadebiutował między innymi Janusz Zajdel. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wydawany był nakładem 250 tysięcy egzemplarzy.

Od 1995 roku tytuł jest w rękach wydawnictwa AVT, kojarzonego również z takimi pozycjami, jak „Elektronika Praktyczna”, „Elektronika dla Wszystkich”, „T3” czy kursem elektroniki „Ośla łączka”. Około 10 lat temu do papierowego magazynu wydawca zaczął dołączać materiały na płycie, od 2010 rozszerzające artykuły filmy i inne treści można znaleźć także na mt.com.pl. W tym roku AVT chce pójść jeszcze krok dalej. Magazyn zyskał nowe logo i nowy układ, a dodatkowo grudniowe wydanie dostępne jest za darmo postaci elektronicznej.

ŚWIĄTECZNA CHOINKA OD MŁODEGO TECHNIKA

Dołączony został także prezent świąteczny dla młodych adeptów elektroniki — zestaw do montażu kartki pocztowej z choinką z mrugającymi lampkami. Należy pamiętać, że „Młody Technik” kierowany jest do odbiorców młodszych i układ starszym czytelnikom już z tematem obeznanym może wydać się banalnie prosty (mrugająca dioda, tranzystor, dwa rezystory, bateria i trochę dodatkowych LED-ów). Jest to dobra okazja, aby rozpocząć przygodę z elektroniką, zwłaszcza że układ nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Starsi mogą za to odświeżyć sobie wspomnienia związane z wydaniami sprzed 10, 20 czy 30 lat.

Magazyn można przejrzeć i zamówić na stronie UlubionyKiosk.pl. Elektroniczne wydanie „Młodego Technika” można stamtąd pobrać po realizacji zamówienia, zaś zestaw elementów i pocztówka przyjdą pocztą na koszt wydawnictwa. Nadal wydawany jest też magazyn papierowy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także