Nowe WTW wprowadza obsługę protokołu Skype

Nowe WTW wprowadza obsługę protokołu Skype

Dominik Dałek
05.12.2011 18:19, aktualizacja: 05.12.2011 19:28

Ukazała się nowa stabilna wersja WTW - lekkiego, darmowego i pozbawionego reklam komunikatora internetowego. Wraz z aktualizacją WTW stał się pierwszym polskim komunikatorem pozwalającym na rozmowy z użytkownikami sieci Skype.

WTW to komunikator wieloprotokołowy, który może zastąpić takie programy jak Gadu-Gadu, Tlen, czy dowolnego klienta Jabbera. W odróżnieniu od większości istniejących programów tego typu, domyślna konfiguracja programu jest bardzo lekka: brak tutaj kolorowych skórek czy animowanych emotikonów. Miłośnicy zmiany wyglądu mogą jednak posilić się odpowiednimi wtyczkami. Najnowsza odsłona WTW obok wielu drobnych poprawek, wprowadza obsługę dodatkowego protokołu: obok Gadu-Gadu, XMPP i Tlenu pojawiło się Skype pod postacią wtyczki. Korzystanie z tej popularnej sieci nie wymaga instalacji oryginalnego klienta i możliwe stało się dzięki opublikowaniu SkypeKitu. Mimo dostępności odpowiednich narzędzi, dotychczas jedynie Trillian wprowadził obsługę Skype.

Co warte odnotowania, WTW od pewnego czasu nie korzysta już domyślnie z silnika renderowania Internet Explorera, którym posiłkuje się większość programów tego typu. Z tymi i innymi zmianami można się zapoznać w changelogu. WTW w najnowszej, stabilnej wersji 0.9.0.3202 można pobrać z naszego portalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)