Nowe zdjęcia w Google Street View. Zobacz, jak zmieniły się polskie miasta

Nowe zdjęcia w Google Street View. Zobacz, jak zmieniły się polskie miasta

Google zaktualizował zdjęcia w StreetView (depositphotos)
Google zaktualizował zdjęcia w StreetView (depositphotos)
Oskar Ziomek
11.12.2018 16:41, aktualizacja: 12.12.2018 11:48

Polski oddział firmy Google informuje o interesujących nowościach w Mapach, a dokładniej w podglądzie Street View, czyli widoku „z ulicy”. Twórcy zaktualizowali bazę zdjęć w polskich miastach o widoki zarejestrowane w 2017 i 2018 roku. Niektóre fotografie są na tyle świeże, że ukazują świat, jaki otaczał nas jeszcze dwa miesiące temu.

Nowe zdjęcia wykonano między innymi w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie. Już teraz można zobaczyć z poziomu podglądu widoku z ulicy, jak te miejscowości wyglądały w tym lub ubiegłym roku. To dużo nowszy obraz od tego, który był dostępny wcześniej. Jak podaje Google, poprzednim razem zdjęcia aktualizowano w 2014 roku.

  • Szczecińska Filharmonia w 2013 roku w budowie...
  • ...i ukończony budynek na zdjęciu z 2018r.
[1/2] Szczecińska Filharmonia w 2013 roku w budowie...

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Dzięki niej możecie oglądać w 360 stopniach zdjęcia ulic i miejsc użyteczności publicznej z perspektywy przechodnia. Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były w 2014 r. Od tamtego czasu w polskich miastach wiele się zmieniło. Np. w Gdańsku nie było jeszcze Muzeum II Wojny Światowej, szczecińska Filharmonia była w budowie, podobnie jak warszawski biurowiec Q22 – zwraca uwagę Google.

Przy okazji aktualizacji zdjęć, producent przypomina, iż oglądając świat w podglądzie Street View, użytkownik może sam zdecydować, z którego okresu obraz chce widzieć. Aby zmienić ustawienia, wystarczy najechać na oś czasu przy miniaturze podglądu, która pojawia się lewym górnym rogu ekranu z widokiem Street View. Poruszając suwakiem, użytkownik może wyświetlić ten sam fragment ulicy na poprzednich zdjęciach, nierzadko sprzed wielu lat i obserwować, jak rozbudowywano miasto.

Aby przejść do widoku Street View, wystarczy odwiedzić interesujący adres w Mapach Google, a następnie z prawego dolnego rogu ekranu przeciągnąć myszą symbol „ludzika” nad wybraną ulicę. Te drogi, z których dostępne są zdjęcia, zostaną podświetlone na niebiesko – aby wyświetlić podgląd, wystarczy „upuścić” we właściwe miejsce trzymaną „postać”. Widok Street View wyświetlony zostanie na całym obszarze karty. Od tego momentu można się tu swobodnie rozglądać, obracając obraz kursorem myszy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)