Nowość na TikToku. W Polsce pod koniec kwietnia

Nowość na TikToku. W Polsce pod koniec kwietnia

TikTok zyskuje nową kartę STEM
TikTok zyskuje nową kartę STEM
Źródło zdjęć: © GETTY | UCG
Oskar Ziomek
02.04.2024 15:40

TikTok wprowadza do Europy nową kartę "STEM" z treściami o charakterze edukacyjnym. Użytkownicy platformy będą mogli w jednym miejscu znaleźć nagrania związane z nauką, inżynierią, technologią i matematyką. W Polsce nowa opcja ma być dostępna pod koniec miesiąca.

TikTok wprowadza do Europy kartę STEM, gdzie w jednym miejscu agregowane są treści o charakterze edukacyjnym. W pierwszej kolejności nowy widok będzie dostępny dla osób w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a jak dowiedzieliśmy się od Biura Prasowego TikToka - w Polsce pod koniec kwietnia.

W ramach karty STEM na TikToku będą pojawiać się wyselekcjonowane materiały wysokiej jakości, które uzupełnią treści na platformie o rzetelne materiały związane z szeroko rozumianą nauką. To bez wątpienia zakres treści, z którym dotychczas wiele osób mogło w ogóle TikToka nie kojarzyć.

Kanał STEM będzie dostępny na TikToku obok karty Dla ciebie i będzie zawierać materiały nagrane w języku angielskim, ale z możliwością włączenia automatycznego tłumaczenia w formie napisów. TikTok podkreśla, że wcześniej filmy będą sprawdzane przez dwie niezależne organizacje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Karta STEM na TikToku sama w sobie nie jest nowością w skali globalnej. Dla użytkowników w USA jest dostępna od kilku lat, a przez ten czas trafiło na nią ponad 15 mln filmów. Jak odnotował serwis, po premierze STEM liczba publikowanych na TikToku treści z tej tematyki zwiększyła się o 24 proc.

"Wierzymy, że możliwość odkrywania jest podstawą w doświadczaniu TikToka, dlatego platforma nieustannie stara się pomagać swojej społeczności w odnajdywaniu nowych i wartościowych treści poprzez wprowadzanie kolejnych, ciekawych formatów" - tłumaczy Marlène Masure, dyrektor generalna ds. operacyjnych TikTok dla regionu EMEA. "Mamy nadzieję, że uruchomienie kanału STEM w całej Europie będzie stanowić źródło inspiracji dla nowego pokolenia inżynierów, matematyków i entuzjastów nauk ścisłych" - dodaje.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)