Nowość w Android Studio: emulatory w końcu przyspieszą na procesorach AMD

Nowość w Android Studio: emulatory w końcu przyspieszą na procesorach AMD
Oskar Ziomek

10.07.2018 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra wiadomość dla programistów aplikacji na Androida, którzy wykorzystują komputery z procesorami AMD. Emulatory dostępne z poziomu Android Studio Beta otrzymały wyczekiwaną, sporą aktualizację i od teraz będą działać z wykorzystaniem przyspieszenia sprzętowego w przypadku komputerów właśnie z procesorami AMD oraz tych, które korzystają z technologii Hyper-V, co docenią użytkownicy Windowsa.

To zmiana, dzięki której testowanie aplikacji w symulowanym środowisku na komputerze nie będzie już takim kłopotem jak dotychczas. Obsługa sprzętowego przyspieszenia znacznie zmniejsza obciążenie procesora, a całe oprogramowanie powinno działać wielokrotnie szybciej. To wyjątkowo ważne wówczas, gdy tworzona aplikacja wymaga częstych testów podczas implementacji nowości, czyli w znakomitej większości przypadków.

Obciążenie procesora AMD Ryzen 7 1700 podczas pracy emulatora, źródło: Google.
Obciążenie procesora AMD Ryzen 7 1700 podczas pracy emulatora, źródło: Google.

Unowocześnienie emulatorów głównie (ale nie tylko) pod tym kątem to wyczekiwana zmiana, szczególnie przez programistów korzystających z komputerów opartych o procesory AMD. Dotychczas bowiem, wszystkie usprawnienia w zakresie szybkości działania emulatorów, były w przypadku systemu Windows dostępne tylko dla użytkowników procesorów Intela. Jest to więc pierwsza sytuacja (poza wcześniejszą implementacją w testowym Android Studio Canary), kiedy programiści bazujący na platformie AMD odczują zmiany w kontekście szybkości działania emulatorów.

Windows Hypervisor Platform w ustawieniach Funkcji systemu Windows.
Windows Hypervisor Platform w ustawieniach Funkcji systemu Windows.

Google dodaje, że aby czerpać korzyści ze zmian, spełnić należy kilka wymagań. Poza oczywistą koniecznością posiadania procesora AMD (zaleca się modele z serii Ryzen), niezbędne jest korzystanie z Windowsa 10 z zainstalowaną Kwietniową Aktualizacją, Android Studio w wersji 3.2 Beta lub nowszej (do pobrania z naszego katalogu oprogramowania z menu Wszystkie wersje), emulatora Androida w wersji 27.3.8 lub nowszej i utworzenie nowego wirtualnego urządzenia AVD. Konieczne jest także aktywowanie Windows Hypervisor Platform w ustawieniach systemowych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)