Nowość w Netfliksie: kinowa technologia dźwięku trafia pod strzechy

Nowość w Netfliksie: kinowa technologia dźwięku trafia pod strzechy

Nowość w Netfliksie: kinowa technologia dźwięku trafia pod strzechy
12.02.2018 15:14

Użytkownicy Netfliksa, którzy wysoką jakość dźwięku cenią równie wysoko jak obraz 4K i HDR, będą zadowoleni z nowości wprowadzonych do aplikacji na Windows 10. Otrzymała ona bowiem obsługę technologii, którą jeszcze do niedawna spotkać można było tylko w nowoczesnych salach kinowych.

Aplikacja Netflix na Windows 10 wspiera już Dolby Atmos. Osoby posiadające odpowiedni sprzęt mogą poczuć się jak w dobrej sali kinowej – technologia umożliwia bowiem budowanie rozbudowanych systemów audio, które składają się z wielu głośników, w tym dodatkowych umieszczonych na suficie. Technicznie jest to realizowane przez zwiększenie liczby ścieżek audio, które mogę być emitowane przez konkretny głośnik. Po rozpoznaniu układu głośników w pomieszczeniu, konkretne ścieżki mogą być kierowane na konkretne głośniki, by dostarczyć wrażenie przestrzenności.

Obraz

Dolby Atmos w Netfliksie dostępne jest na Windowsa 10 z zainstalowaną ostatnią dużą aktualizacją – Fall Creators Update. Obecnie odpowiednio przygotowane do wykorzystania Dolby Atmos udźwiękowienie znajdziemy w następujących filmach i serialach: Bright, Altered Carbon, Dark, Okja, The Punisher, Wheelman, Godless, Meridian, Worm Wood, Step Sisters, Blame!, Mudbound, Death Note czy The Cloverfield Paradox. Lista oczywiście będzie z czasem się powiększać. Filmy oferujące wysoką jakość dźwięku przestrzennego będą przy opisie tytułów oznaczone logo Dolby Atomos.

Aplikacja na Windows 10 wcześniej otrzymała wsparcie dla 4K oraz niedawno dodano obsługę HDR10. Warto wiedzieć, że należy korzystać z planu Netflix obsługującego oglądanie materiałów w jakości Ultra HD, by mieć dostęp do Dolby Atomos i wysokiej jakości obrazu. Aplikację Netflix na Windows 10 znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)