Nowy Apex Launcher: mniej ustawień, więcej reklam. Lepiej zostać przy starszej wersji

Nowy Apex Launcher: mniej ustawień, więcej reklam. Lepiej zostać przy starszej wersji

Nowy Apex Launcher: mniej ustawień, więcej reklam. Lepiej zostać przy starszej wersji
19.07.2018 13:28

Apex Launcher jest jednym z popularniejszych launcherów dla Androida, ale jego twórcy podjęli kilka nieciekawych decyzji. Wersja 4.0 launchera wprowadza niekorzystne zmiany i w tym wypadku wyjątkowo odradzamy aktualizację.

Apex Launcher zyskał popularność dzięki bogatym możliwościom i elastyczności, ale z wydaniem wersji 4.0 musimy niestety pożegnać wiele z tych możliwości. Po aktualizacji użytkownicy stracili niektóre ustawienia i sporo opcji znikło z ustawień launchera bez wcześniejszego ostrzeżenia i bez możliwości odzyskania parametrów. W zamian otrzymali platformę reklamową. Ponadto Apex Launcher nie daje już łatwego dostępu do widżetów, a wyszukiwarka została na stałe zamieniona na Yahoo. Znikł też specyficzny tryb dla tabletów, dzięki któremu Apex Launcher gościł na wielu urządzeniach z większymi ekranami.

350249353430198209

Na Reddicie jeden z użytkowników opisał swoje wrażenia jako koszmar. Obudził się w środku nocy, spojrzał na smartfon i go nie poznał. Znikły jego własne ikony, widżety zostały zamienione, a lista aplikacji dostała zupełnie inne pole wyszukiwania i straciła podział na strony. Precyzyjnie dobrane ustawienia personalizacji, nad którymi użytkownicy pracowali godzinami albo latami, po prostu znikły. W Google Play słusznie posypały się negatywne opinie.

350249353430329281

Autorzy Apex Launchera opisali tę aktualizację jako „długo oczekiwaną nową wersję” bez podawania szczegółów i listy zmian. Trudno sobie wyobrazić, by ktoś czekał na taką nową wersję ulubionego launchera.

Jeśli zaś chodzi o reklamy, użytkownicy mogą kupić wersję Pro, która ich nie wyświetla, ale wciąż jest uboższa niż wersja 3.3.3. Największe powody do niezadowolenia mają osoby, które wydały wcześniej 3 dolary na wersję Pro, a teraz nie mogą korzystać z bardziej zaawansowanych ustawień. Prawdopodobnie jednak lepszym wyjściem będzie zmiana launchera albo powrót do wersji 3.3.3, którą znajdziecie w naszej bazie aplikacji w postaci pliku APK do samodzielnej instalacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)