Nowy Chrome dla miłośników gier

26.09.2012 13:21, aktual.: 26.09.2012 13:47

Najnowsze stabilne wydanie Chrome 22 ucieszy szczególnie miłośników grania w przeglądarce, choć to nie jedyne zmiany, jakie wprowadził do swojego produktu Google.

W tej wersji Chrome wprowadzone zostało między innymi Pointer Lock API dla języka JavaScript, zwane również Mouse Lock, które zgodnie ze swoją nazwą umożliwia „zablokowanie” myszki w oknie przeglądarki, dzięki czemu w strzelankach FPP można posługiwać się naturalnym dla nich sterowaniem widoku i celowaniem bez ryzyka, że klikniemy gdzieś poza oknem podczas emocjonującej rozgrywki. Przetestować tę możliwość przeglądarki można na przykład na stworzonej przez Mozillę grze BananaBread.

Obraz

Pointer Lock doskonale uzupełnia już obecne w przeglądarce Google'a technologie WebGL, Web Audio, Fullscreen, WebSockets i Gamepad. Google podkreśla, że nie tylko w grach przydadzą się nowe możliwości 3D przeglądarki. Z takich samych, jak gry, technologii korzystają również aplikacje do symulacji różnych zjawisk, wizualizacje naukowe, narzędzia do modelowania 3D i wiele innych. Twórcy aplikacji wymagających dostępu do technologii 3D w przeglądarce mają więc spore pole do popisu.

Google Chrome 22 dla Windows, Linuksa oraz Mac OS X można pobrać z poziomu naszego portalu. Szczegółowy opis nowości można znaleźć na blogu Chrome.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)