Nowy czip Qualcomma wprowadzi Internet LTE nawet do tanich telefonów

Nowy czip Qualcomma wprowadzi Internet LTE nawet do tanich telefonów
11.09.2014 13:10
Nowy czip Qualcomma wprowadzi Internet LTE nawet do tanich telefonów

Dostęp do sieci 4G ma coraz więcej osób. Również w Polsce z LTE możemy już korzystać nie tylko w dużych miastach. Z szybkiego bezprzewodowego Internetu skorzystamy nawet w niewielkich miejscowościach. Niestety wsparcie dla LTE znajdziemy głównie w droższych smartfonach i tabletach. Jednak już niedługo, dzięki nowemu układowi od firmy Qualcomm dostęp do szybkiego Internetu będziemy mieli również w telefonach kosztujących poniżej 100 dolarów.

350125555879995329

Firma Qualcomm zaprezentowała nowy mobilny procesor – Snapdragon 210, przeznaczony przede wszystkim do tanich urządzeń mobilnych. Wyprodukowany on został w procesie technologicznym 28 nm i składa się z czterech rdzeni Cortex-A7, taktowanych zegarem o częstotliwości 1,1 GHz. Zastosowany układ graficzny Adreno 304 obsługuje wyświetlacze 720p. Dodatkowo nowy procesor Qualcomma zapewni łączność LTE Cat 4 (do 150 Mb/s) dla dwóch kart SIM, a także będzie wspierał Bluetooth 4.1 i WiFi 802.11n.

W związku z tym, że w tanich urządzeniach najczęściej stosowane są baterie o niewielkiej pojemności, to użytkownicy tego sprzętu z pewnością będą zadowoleni, że Snapdragon 210 obsługuje ładowanie w trybie Quick Charge 2.0, pozwala to na znaczne skrócenie czasu ładowania, nawet o 75%. Nowy procesor pozwala również na nagrywanie i odtwarzanie wideo w rozdzielczości 1080p.

Na pierwsze urządzenia wyposażone w Snapdragona 210 musimy poczekać do pierwszej połowy 2015 roku. Firma Qualcomm liczy, że nowy układ pozwoli na tworzenie smartfonów z LTE, które będą kosztowały mniej niż 100 dolarów. Tanie urządzenia, zapewniające dostęp do szybkiego bezprzewodowego Internetu byłyby idealnym wyborem dla mieszkańców krajów rozwijających się, którzy nie mogą pozwolić sobie na drogie modele od Samsunga czy HTC.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)