Nowy iMac pozwoli na wymianę procesora, RAM‑u i HDD

fot. iFixit
fot. iFixit

08.06.2017 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple słynie z tego, że konstruując swoje urządzenia, nieszczególnie troszczy się o łatwość naprawy. Co prawda rekompensuje to wyjątkowo długim okresem wsparcia, poprzez dostarczanie najnowszych wersji oprogramowania nawet na pięcioletnie urządzenia. Czyżby coś w tej kwestii miało się zmienić na korzyść konsumentów?

fot. iFixit
fot. iFixit

Przy okazji każdej premiery sprzętowej Apple, serwis tegorocznym WWDC nowych komputerów iMac.

Na tapet wzięto 21,5-calowy wariant urządzenia z Intelem taktowanym do 3 GHz, 8 GB RAM-u, Radeonem 555 oraz 1 TB pamięci. Wyniki ekspertyzy mogą zaskakiwać.W nowych iMakach, po zdemontowaniu wyświetlacza, można bowiem wymienić procesor, który zamontowany jest na zwykłym slocie LGA 1151. Możliwe jest także zastąpienie zainstalowanych w slotach SO-DIMM kości RAM. Ponadto za pośrednictwem interfejsu SATA można także zamontować nowy dysk, choć tylko HDD.

fot. iFixit
fot. iFixit

Nie oznacza to jednak, że wspomniane działania będą przebiegać tak prosto i przyjemnie, jak choćby w składaniu zwykłego peceta. Dostęp do gniazd wymaga demontażu kolejnych elementów, a nawet odklejania ich. Ponadto matryca Retina została zespolona ze szkłem, co podnosi koszt wymiany. W rezultacie, mimo (niełatwej) możliwości wymiany CPU, RAM-u i HDD, nowy iMac otrzymał jedynie 3 w 10-stopniowej skali „naprawialności”.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)