Nowy iPad Pro ze zmianą, której zabrakło w iPhonie XS. To może być koniec epoki Lightning

iPhone XS ze złączem Lightning
iPhone XS ze złączem Lightning

09.10.2018 12:20, aktual.: 09.10.2018 12:43

Jeszcze jesienią Apple ma zaprezentować nowe urządzenia. Do oferty firmy z Cupertino dołączą iPady Pro ze smukłymi ramkami, prawdopodobnie długo wyczekiwany nowy MacBook Air i możliwe, że także odświeżony Mac mini. Spore zmiany zostaną wprowadzone w iPadach Pro, z których zniknie złącze Lightning.

Według informacji dostarczonych przez serwis 9to5Mac, nowe iPady Pro otrzymają znacznie smuklejsze ramki wokół ekranu. Pojawi się także Face ID, które w przeciwieństwie do tego z iPhone’ów, ma działać w trybie pionowym i poziomym. Nie zobaczymy jednak charakterystycznego wycięcia na ekranie – ramki będą szersze niż w iPhonie X i zmieszczą moduł Face ID. iPad Pro dostanie także nowe magnetyczne złącze, które będzie wykorzystywane do podłączenia m.in. etui z klawiaturą.

Nowy iPad Pro ma już nie posiadać złącza Lightning. Zostanie one bowiem zastąpione przez USB typu C. Będzie można korzystać z większości ładowarek dołączanych do nowych smartfonów. Jednak przewód od iPhone’a nie będzie już pasował, nawet ten od najnowszego modelu XS. Widać tu brak konsekwencji w postępowaniu Apple. Część nowych urządzeń wprowadzana jest wciąż z Lightning, inne natomiast dostają USB typu C. No cóż, użytkownicy iUrządzeń będą musieli przyzwyczaić się do korzystania z kilku różnych ładowarek lub noszenia ze sobą przejściówek.

Oczywiście USB typu C, jeśli trafi do wszystkich urządzeń w portfolio Apple, będzie pozytywną zmianą. W końcu z tego złącza korzystają już nowe MacBooki. Nie trzeba będzie nosić kilku urządzeń i przejściówek. Obecnie jednak robi się dość spore zamieszanie – 12-calowe MacBooki i nowe modele Pro mają ładowarkę z USB typu-C, MacBook Air wciąż korzysta z autorskiego MagSafe 2, z kolei nowe iPhone’y pozostały przy Lightning. Co więcej, z iPhone’ów zostało usunięte złącze minijack, które natomiast stosowane jest wciąż w MacBookach.

Chcesz podłączyć słuchawki dodawane do iPhone’a do MacBooka? Musisz mieć przejściówkę. Chcesz podłączyć iPhone’a do nowego MacBooka? Musisz kupić przewód lub przejściówkę. Chcesz podłączyć słuchawki z minijackiem do nowego iPhone’a? Tak, też musisz kupić przejściówkę. Znajomy ma nowego MacBooka Pro, a Ty MacBooka Air w wersji na 2017 rok? No cóż, nie skorzystacie z tej samej ładowarki. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że to okres przejściowy i Apple wreszcie zdecyduje się wprowadzić USB typu C do wszystkich nowych urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)