Nowy iPod Touch trafi na rynek? Być może nim Apple uratuje sprzedaż

Apple może pracować nad nową wersją dotykowego iPoda
Apple może pracować nad nową wersją dotykowego iPoda
Oskar Ziomek

08.03.2019 16:13, aktual.: 08.03.2019 21:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W internecie pojawiają się spekulacje związane z produkcją nowego modelu iPoda Touch. Dotykowy odtwarzacz muzyczny Apple'a nie został odświeżony od prawie 4 lat i możliwe, że nowa – już siódma – generacja tego urządzenia pojawi się na rynku jeszcze w tym roku i da firmie szansę, by poprawić kiepską sprzedaż.

Potwierdzeniem tych przypuszczeń może być przypadkiem odnaleziona ikona nowego odtwarzacza, którą odkryto podczas analizy kodu iOS-a 12.2 w testowej odmianie Beta 4. Jeden z użytkowników umieścił na Twitterze grafikę, na której porównuje dwie ikony dotyczące iPoda Touch.

Pierwsza, która przedstawia znany kształt urządzenia i podpisana jest HLSipod to odniesienie do bieżącej, szóstej generacji Toucha. Pod drugą ikoną widnieje natomiast nieznany dotąd podpis HLSipod2, a zarys sugeruje powiązanie z urządzeniem, którego znakomitą większość frontu zajmie wyświetlacz.

Większość nowych generacji iPoda Touch była prezentowana na jesień, ale wyjątkiem od tej reguły okazała się ostatnia generacja, którą pokazano w lipcu 2015 roku. Niewykluczone więc, że jeśli prace nad nową wersją urządzenia faktycznie postępują, to siódma generacja zostanie zaprezentowana już za kilka miesięcy.

Zgodnie ze spekulacjami, nowy dotykowy iPod zostanie wyposażony w ekran z wąskimi ramkami i obudowę w odświeżonej palecie barw. Niewykluczone, że będą to kolory takie same, jak w przypadku iPhone'a XR występującego w kilku wersjach. iPod Touch to w dużym uproszczeniu iPhone, który został pozbawiony funkcji telefonu. Możliwe więc, że również w tym przypadku urządzenie będzie łudząco podobne do smartfonów z logo Apple.

iPod Touch 6. generacji wciąż jest w sprzedaży

Choć w dobie smartfonów sens zakupu iPoda Touch wydaje się stosunkowo niewielki, warto wiedzieć, że urządzenie wciąż jest w oficjalnej sprzedaży. Apple nie chwali się nim jednak na swojej stronie tak bardzo, jak jeszcze kilka lat temu. Aby dotrzeć do szczegółów technicznych związanych z urządzeniem, trzeba najpierw odwiedzić zakładkę Music.

iPod Touch nie jest już szczególnie promowanym produktem, źródło: Apple.
iPod Touch nie jest już szczególnie promowanym produktem, źródło: Apple.

Dostępny w sprzedaży iPod Touch występuje w 6 wersjach kolorystycznych, z pamięcią o pojemności 32 lub 128 GB. Tańsza odmiana to wydatek 990 złotych, zaś na tę bardziej pojemną trzeba już wydać prawie 1500 złotych. W obydwu przypadkach urządzenie wyposażone jest w procesor Apple A8 i koprocesor M8, 4-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1136×640 pikseli, 8-megapikselowy aparat i przednią kamerę do rozmów wideo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)