Nowy klon Pokemon Go pozwala zbierać... katolickich świętych. Papież jest ponoć pod wrażeniem

Nowy klon Pokemon Go pozwala zbierać... katolickich świętych. Papież jest ponoć pod wrażeniem

Nowy klon Pokemon Go pozwala zbierać... katolickich świętych. Papież jest ponoć pod wrażeniem
Piotr Urbaniak
24.10.2018 19:47, aktualizacja: 25.10.2018 14:51

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie przygotowanie gry pozwala dowolnym zagadnieniem zainteresować szersze grono odbiorców. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Wystarczy przypomnieć sobie, jak Wiedźmin 3 wpłynął na wzrost popularności utworów Sapkowskiego. Na tej właśnie zależności zapragnął skorzystać Kościół, a precyzując jedna z katolickich grup ewangelizacyjnych, publikując dość nietypowy klon popularnego Pokemon Go.

Follow JC Go!, bo taki tytuł nosi rzeczona produkcja, podobnie jak pierwowzór, jest mobilną grą RPG, wykorzystującą elementy rzeczywistości rozszerzonej. Tyle że nie będziemy zbierać w niej kolorowych stworków, a katolickich świętych, i nie staniemy do otwartej walki z innymi graczami, lecz otrzymamy rozmaite zagadki filozoficzne do rozwiązania.

Obraz

Za pomysłem stoi Fundacja Ramóna Panégo, katolicka grupa ewangelizacyjna z siedzibą na Florydzie. Co ciekawe, twórcy deklarują, że realizacja całego projektu pochłonęła aż 500 tys. dolarów, które uzyskano z datków i od prywatnych sponsorów. I choć Watykan nie ma z tym pomysłem nic wspólnego, papież Franciszek ponoć widział grę i wyraził wobec niej aprobatę.

– Wiesz, papież Franciszek nie jest osobą bardzo technologiczną, ale był pod wrażeniem, zrozumiał ideę. Oto, co próbowaliśmy zrobić: połączyć technologię z ewangelizacją – powiedział dziennikarzom katolickiego serwisu informacyjnego Crux Now dyrektor wykonawczy projektu, Ricardo Grzona.

Grę można pobrać nieodpłatnie z Google Play lub Apple App Store. Niestety na ten moment tylko w hiszpańskiej wersji językowej. Wersja anglojęzyczna ma pojawić się wraz z aktualizacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (146)