Nowy Microsoft Surface może dostać rysik z wbudowanym ekranem. Są pierwsze szkice

Surface Book z rysikiem, fot. materiały prasowe Microsoft
Surface Book z rysikiem, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek

15.06.2019 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rysik współpracujący z urządzeniami Microsoft Surface może powstać w nowej, interesującej wersji. Jak wynika z najnowszych szkiców, które trafiły do sieci, nowy Surface Pen miałby być wyposażony w niewielki, dotykowy wyświetlacz, na co zwraca uwagę serwis Windows Latest.

Mógłby on posłużyć do wyświetlania informacji o statusie akumulatora, łatwiejszego wybierania narzędzi, a jak sugerują grafiki – nawet do pokazywania powiadomień o otrzymanej poczcie. Jak wynika ze zgłoszenia patentowego, całość przypominałaby więc nieco pasek dotykowy z MacBooka Pro, który zależnie od uruchomionej aplikacji wyświetla inne, przydatne w danej chwili opcje.

Szkic rzekomego nowego Surface Pena, źródło: FPO.
Szkic rzekomego nowego Surface Pena, źródło: FPO.

Co interesujące, urządzenie będzie mogło działać w rożny sposób, zależnie na przykład od tego, jak będzie trzymane. Inne opcje miałyby się pojawiać na ekranie między innymi zależnie od kąta trzymania rysika oraz jego odległości od ekranu.

Szkic rzekomego Surface Pena z wyświetlaczem, źródło: FPO.
Szkic rzekomego Surface Pena z wyświetlaczem, źródło: FPO.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy urządzenie miałoby trafić na rynek. Możliwe, że jego prezentacja zbiegnie się z pokazem nowych urządzeń z serii Surface. Według wcześniejszych doniesień, ma się wśród nich pokazać także sprzęt z dwoma wyświetlaczami. W tym przypadku data premiery również nie jest znana, ale spekuluje się, że urządzenie może pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, w ciągu najbliższych miesięcy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)