Nowy Outlook.com z poprawioną wyszukiwarką dostępny w wersji beta

Nowy Outlook.com z poprawioną wyszukiwarką dostępny w wersji beta

Nowy Outlook.com z poprawioną wyszukiwarką dostępny w wersji beta
Mariusz Błoński
09.08.2017 12:25

Zespół odpowiedzialny za rozwój pakietu MS Office poinformował o uruchomieniu testowej wersji beta nowej edycji Outlook.com. Użytkownicy już teraz mogą sprawdzić, czy nowy Outlook podbije ich serca. Wystarczy kliknąć na przełącznik „Try new beta”, by sprawdzić, jakich nowości można oczekiwać w kolejnej edycji serwisu. W tym miejscu należy zastrzec, że jeszcze nie wszystkie osoby korzystające z Outlook.com zobaczą przełącznik. Niektórzy będą musieli poczekać kilka tygodni na możliwość przetestowania wersji beta. Oczywiście Microsoft liczy na informacje zwrotne od użytkowników, które posłużą do ulepszenia serwisu przed oficjalnym debiutem w wersji ostatecznej.

Ostatnie postępy w programowaniu, projektowaniu i sztucznej inteligencji pozwoliły naszym inżynierom i projektantom na udoskonalenie Outlook.com na wielu obszarach, czytamy na oficjalnym blogu. Czego zatem można się spodziewać? Microsoft obiecuje lepszą interakcję z interfejsem, ulepszone wyszukiwanie i bardziej nowoczesny styl, dzięki któremu szybciej można wyszukiwać treści, odczytywać je czy dołączać pliki.

Obraz

Skrzynka odbiorcza została wyposażona w mechanizm Quick Suggestions, który na bieżąco, w trakcie tworzenia przez nas wiadomości, będzie podrzucał nam informacje, które mogą być w danej chwili przydatne. Jeśli będziemy zatem umawiali się z kimś na kawę, Suggestions podpowie, gdzie można się spotkać. Wystarczy jedno kliknięcie, by znajomi zobaczyli adres proponowanego lokalu czy zapoznali się z ocenami na jego temat. Zmieniono też sposób prezentowania zdjęć. Teraz wszystkie obrazy, jakie wysłaliśmy i odebraliśmy mailem znajdują się w jednym miejscu, dzięki czemu łatwiej do nich dotrzeć i wysłać innym. Łatwiejszy jest też podgląd wszelkich załączników.

Skrzynkę odbiorczą Outlook.com można teraz będzie łatwiej spersonalizować dodając doń znajomych i własne foldery, co pozwoli na łatwiejsze znajdowanie osób i plików. Dodano też olbrzymią liczbę emotikonek czy plików graficznych pozwalających na wzbogacenie wiadomości i łatwiejsze wyrażenie emocji.

Obraz

Testy beta potrwają przez kilka kolejnych miesięcy. Microsoft obiecuje, że będzie słuchał użytkowników i to oni ostatecznie zdecydują, które z nowości i w jaki sposób zostaną zmienione, które trafią do wersji ostatecznej, a które zostaną porzucone.

Jeśli ktoś się zdecyduje wypróbować wersję beta nie musi na stałe przy niej zostać. By wrócić do wcześniej używanej edycji wystarczy ponownie kliknąć przełącznik „Try the beta”. Warto przypomnieć, że w chwili obecnej do wersji próbnej nie dołączono wielu znanych użytkownikom dodatków. Będą one dodawane stopniowo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)