Nowy Paint.net z ciemnym interfejsem, nie dla Windows 8

Nowy Paint.net z ciemnym interfejsem, nie dla Windows 8

Nowy Paint.net z ciemnym interfejsem, nie dla Windows 8
10.01.2018 10:57, aktualizacja: 10.01.2018 12:42

Popularny, darmowy program graficzny Paint.net został wydany w nowej wersji. Na pierwszy rzut oka widać nowy, ciemny interfejs, dzięki któremu program wygląda bardziej profesjonalnie. Nowa wersja korzysta też z nowszych bibliotek, przez co nie jest kompatybilna ze starszymi kompilacjami Windowsa 10 i Windowsem 8 (ale nie 8.1).

Paint.net 4.0.20 w ciemnej wersji przypomina bardziej rozbudowane, płatne programy graficzne. W branży przyjęło się stosowanie takiej palety kolorów, co pozwala grafikom skupić się na tworzonych obrazach. Ciemny motyw można włączyć w ustawieniach palety kolorów. Zmiana jest widoczna natychmiast, bez potrzeby ponownego uruchamiania programu. Ponadto Paint.net lepiej będzie radził sobie z wyświetlaniem na ekranach o wysokiej rozdzielczości (HiDPI).

Obraz

Największą zmianą w tej wersji programu jest jednak przejście z frameworka Microsoft .NET 4.6 na 4.7, co ma spory wpływ na kompatybilność z niektórymi wersjami systemami Windows 8 i 10. Na Windowsie 8 Paint.net w ogóle nie zostanie zainstalowany, zaś na Windowsie 10 nie ruszy od kompilacji 1511 i starszych. Kompatybilność z wersjami 8.1 i 7 SP1 pozostaje bez zmian.

Autor programu nieco poprawił też edytor obrazów. Dodał między innymi obsługę formatów DDS i TGA. Po instalacji programu Eksplorator będzie pokazywał ich miniatury. Poprawiony został także błąd, który powodował utratę danych przy zapisywaniu obrazów większych niż 4 GB.

Nowy Paint.net znajduje się w naszej bazie programów, a jeśli jest już zainstalowany, powinien pobrać aktualizację automatycznie. Jeśli chcecie przekazać drobny datek na jego rozwój, możecie kupić go za pośrednictwem Windows Store w postaci uniwersalnej aplikacji. Będzie ona działać także na Windowsie 10 S.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)