Nowy plan walki z piractwem w Wielkiej Brytanii

Nowy plan walki z piractwem w Wielkiej Brytanii

31.05.2010 13:54

Brytyjski urząd komunikacji Ofcom chce rejestrować internetowych piratów. Dzięki temu będzie można ich łatwiej zwalczać - argumentują urzędnicy.

W drugiej połowie marca informowaliśmy o uchwaleniu ustawy Digital Economy Bill. Zgodnie z jej założeniami, brytyjscy dostawcy Internetu mogą być zmuszeni do wysyłania informacji o osobach nielegalnie pobierających pliki z Sieci. Miałby zbierać je Ofcom. Teraz urzędnicy proponują zmianę prawa, która miałaby jeszcze bardziej dopiec internetowym piratom. Każdy kto naruszyłby przepisy związane z nielegalnym kopiowaniem i udostępnianiem materiałów, będzie zapisywany w bazie danych Ofcomu. Baza danych z adresami miałaby być dostępna dla wytwórni muzycznych, a także studiów filmowych. Dzięki temu wydawcy mogliby w prostszy sposób podejmować sądowe kroki w stosunku do piratów. Przed dodaniem osoby do bazy miałaby być ona trzykrotnie informowana listownie o podjętym przeciwko niej postępowaniu. W razie braku odpowiedzi taka osoba byłaby nie tylko dodana do bazy, ale nawet - w skrajnych przypadkach - odłączona od Sieci.

Ofcom liczy na to, że w działaniach wezmą udział najwięksi dostawcy Internetu w Wielkiej Brytanii - BT, Talk Talk, Orange, O2, Sky czy Virgin Media. Z drugiej strony przygotowywane są rozwiązania prawne, które miałyby pomóc użytkownikom w obronie podczas procesów. Chodzi tutaj o łatwiejszy sposób składania apelacji przez oskarżonych o piractwo. Podobne rozwiązania do tych proponowanych w Anglii przez Ofcom wprowadzane są właśnie w sąsiedniej Irlandii. Więcej na ten temat pisaliśmy tydzień temu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)