Nowy Tasker otrzyma interfejs Material Design – to nie jedyna zmiana

Nowy Tasker otrzyma interfejs Material Design – to nie jedyna zmiana

Nowy Tasker otrzyma interfejs Material Design – to nie jedyna zmiana
Oskar Ziomek
14.03.2017 12:54

Nie wszystkie czynności, które wykonujemy na co dzień smartfonem są na tyle unikalne, by nie mógł ich za nas wykonać automat. Wyciszanie dzwonka w pracy czy wyłączanie WiFi na noc to tylko przykłady działań, które z powodzeniem można zautomatyzować. Narzędziem, które w przypadku systemu Android jest do tego chętnie wybierane, jest Tasker – już wkrótce światło dzienne ujrzy jego nowa wersja, która przyniesie wiele zmian, w tym długo wyczekiwany nowy interfejs i obsługę skrótów aplikacji w przypadku Androida 7.1.

Tasker istnieje na rynku od ładnych kilku lat. Po swojej premierze jeszcze w 2009 roku, wygląd aplikacji był oczywiście modernizowany, jednak w obecnej formie pamięta co najwyżej czasy Androida w wersji KitKat. Nie oznacza to natomiast, że aplikacja jest niewygodna w obsłudze, a wręcz przeciwnie – jej układ jest zaskakująco prosty i korzystanie nie sprawia większych kłopotów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mając jednak na uwadze, że od premiery minimalistycznego Material Design w mobilnym systemie Google minęły już ponad dwa lata, najwyższy czas na pewne zmiany. Interfejs nadchodzącej aktualizacji Taskera ma być utrzymany właśnie w tej koncepcji, a tym samym stać się bardziej atrakcyjny i zachęcający dla nowych użytkowników, przyzwyczajonych do zabiegów wizualnych stosowanych we współczesnym Androidzie. Mówi się przy tym również o wzbogaceniu aplikacji aż o 900 nowych ikon.

To nie jedyne nowości

Nowa wersja aplikacji nie będzie się jednak ograniczać wyłącznie do zmian wizualnych. Dla poszczególnych wersji systemowych pojawią się nowe opcje. I tak między innymi użytkownicy Androida 7.1 będą mogli konfigurować skróty aplikacji, do Androida 5.0 i nowszych trafi możliwość wykonywania zrzutów ekranu, zaś na urządzeniach z Androidem 4.4 i nowszym będzie można konfigurować budzik, wskazując na typ wibracji i konkretny dzwonek.

W niektórych wersjach pojawi się także nasłuchiwanie powiadomień oraz nowe opcje związane z wydrukiem. Aktualizacja to oczywiście także szansa na poprawę dotychczasowych, znanych błędów: tutaj zadbano między innymi o problemy z konfiguracją udostępniania WiFi oraz niepoprawnym funkcjonowaniem przycisku „wstecz”.

Na tę chwilę nie podaje się daty, kiedy można spodziewać się wydania opisywanej tu nowej wersji. Sądząc jednak po szczegółowości informacji na temat aktualizacji, można wnioskować, że znajduje się w jednej z końcowych faz i już wkrótce zostanie udostępniona użytkownikom.

Tasker dostępny jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania: pełna, płatna edycja aplikacji udostępniona jest w Sklepie Play, zaś 7-dniowa testowa do pobrania jako plik APK do bezpośredniej instalacji na urządzeniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)