Nowy teledysk Lady Gagi nagrano iPhone'em 11 Pro. Apple przejmuje strategię Nokii

Nowy teledysk Lady Gagi nagrano iPhone'em 11 Pro. Apple przejmuje strategię Nokii29.02.2020 16:20
Nowy teledysk Lady Gagi nagrano iPhone'em 11 Pro. Apple przejmuje strategię Nokii
Redakcja

Czy możesz nagrać krótki filmik smartfonem i zgarnąć ponad 10 milionów wyświetleń w ciągu doby? Tak. O ile jesteś Lady Gagą.

28 lutego swoją premierę miał teledysk do utworu najnowszego utworu Lady Gagi - "Stupid Love". Nie mielibyśmy żadnego powodu, by pisać o tym fakcie na łamach dobrychprogramów, gdyby nie jeden szczegół.

Cały teledysk Lady Gagi nagrano iPhone'em 11 Pro

Nowy klip wyreżyserowany przez Daniela Askilla możecie obejrzeć poniżej.

Lady Gaga - Stupid Love (Official Music Video)

Apple zarzeka się, że cały materiał wideo przepłynął przez matrycę iPhone'a, aczkolwiek nie ukrywa, że posłużono się dodatkowym oprzyrządowaniem, a całość "profesjonalnie zedytowano". Wykorzystano też - a jakżeby inaczej - nieocenioną aplikację FiLMiC Pro.

Jakiego dokładnie sprzętu użyto? Tego Apple nie zdradza, ale można założyć, że skończyło się na gimbalu i odpowiednim oświetleniu. Nieprzesadnie płytka głębia ostrości zdaje się sugerować, że niekoniecznie sięgnięto po dodatkowe obiektywy (choć wykluczyć tego nie można).

Po iPhone'a sięgnęła też Selena Gomez

W ramach kampanii promującej możliwości wideo iPhone'a 11 Pro, smartfonu Apple'a użyto do nakręcenia klipu do utworu "Lose You To Love Me".

Selena Gomez - Lose You To Love Me (Official Music Video)

Akurat w tym przypadku posłużono się jednak filtrami i efektami, które skutecznie maskują techniczne niedoskonałości sprzętu. Klip Lady Gagi zdaje się być bardziej wymagający dla iPhone'a.

Apple przejął strategię Nokii

Przed wieloma laty - jeszcze za czasów Windows Phone'a - to Nokia w podobny sposób promowała swoje fotograficzne smartfony.

W 2013 roku światło dzienne ujrzał klip do utworu "How Long Will I Love You" Ellie Goulding, który został nagrany Lumią 1020.

Ellie Goulding - How Long Will I Love You (Official Video)

Z kolei zespół Clin Bandit wykorzystał 50 egzemplarzy Lumii 950 do nakręcenia kluczowych scen w technice bullet-time na potrzeby teledysku "Stronger".

Clean Bandit - Stronger [Official Video]

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)