nRansomware: co najmniej 10 nagich zdjęć za odblokowanie komputera

nRansomware: co najmniej 10 nagich zdjęć za odblokowanie komputera

22.09.2017 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Autorzy oprogramowania ransomware, po zablokowaniu lub ograniczeniu dostępu do smartfona czy komputera, najczęściej żądają okupu w postaci gotówki czy bitcoinów. Zupełnie innej zapłaty wymagają twórcy nRansomware, którzy odblokują komputer po wysłaniu im nagich zdjęć.

Nowe zagrożenie zostało odkryte przez MalwareHunterTeam. Podobnie jak w przypadku innych ataków tego typu, oprogramowanie po zainfekowaniu komputera, szyfruje pliki użytkownika. Rozprzestrzenia się za pośrednictwem pliku o nazwie nRansom.exe i obecnie niewiele jeszcze wiadomo o nowym zagrożeniu.

Po zaszyfrowaniu danych na dysku komputera, ofiara ransomware proszona jest o założenie konta na Protomail, które to zostanie zweryfikowane przez napastnika. Kolejnym krokiem jest wysłanie co najmniej 10 nagich zdjęć ofiary, która dopiero wówczas ma otrzymać kod służący do odblokowania komputera.

— MalwareHunterTeam (@malwrhunterteam) 21 września 2017Na komputerze zainfekowanym przez nRansomware pojawia się informacja o ransomware i wysłaniu nagich zdjęć oraz miejsce do wpisania kodu, który odblokuje komputer. W tle wstawiona jest grafika przedstawiająca głównego bohatera serialu Tomek i przyjaciele z wulgarnym napisem. Ponadto odtwarzana jest zapętlona wersja głównego utworu z programu Curb Your Enthusiasm z HBO.

Szczegóły dotyczące występowania nowego ransomware nie są jeszcze znane. Nie wiemy także ile komputerów padło jego ofiarą.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (68)
Zobacz także