Numer alarmowy 112. Możesz dzwonić, ale nie tylko

Numer alarmowy 112. Możesz dzwonić, ale nie tylko15.03.2023 09:09
Logo aplikacji Alarm112
Logo aplikacji Alarm112
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Numer 112 powinien być znany każdemu, ale dodatkowo warto wiedzieć, że można na niego nie tylko standardowo "zadzwonić". Alternatywnym rozwiązaniem jest połączenie przez aplikację Alarm112, która pozwala skontaktować się z ratownikami z telefonu i bez konieczności używania słów.

Aplikacja Alarm112 to prosty program na Androida i iOS-a, który pozwala wezwać pomoc w sytuacjach, w których nie ma możliwości wykonania połączenia telefonicznego na numer 112. Program pozwala dotrzeć do pomocy tylko poprzez wybieranie kolejnych opcji na ekranie, więc w praktyce przyda się także w rękach osób głuchych lub niedosłyszących, które w ten sposób będą mogły się połączyć z ratownikiem spod 112.

Do korzystania z aplikacji Alarm112 konieczne jest założenie konta, ale obecnie nie jest już przy tym wymagane podawanie PESEL-u. Nadal trzeba jednak podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon, a przede wszystkim zaakceptować regulamin, zgadzając się tym samym na konsekwencje bezpodstawnych zgłoszeń. Podane dane kontaktowe mogą być dalej wykorzystywane na potrzeby dalszej rozmowy z ratownikiem.

Zgłaszając dane zdarzenie przez aplikację Alarm112, użytkownik może wybrać z jakimi służbami chce się skontaktować. Wskazując konkretne incydenty może także dodatkowo doprecyzować stan poszkodowanego, np. fakt, czy jest kontakt z osobą, która zasłabła. Przed wezwaniem pomocy konieczne jest także podanie informacji o lokalizacji, co można zrobić między innymi z wykorzystaniem wbudowanego w telefon GPS-a.

Czy warto kupić smartfon Vivo X90 Pro?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)