Numer Gadu-Gadu już na zawsze

Numer Gadu-Gadu już na zawsze

18.11.2009 17:12

Na oficjalnym blogu Gadu-Gadu pojawiła się ważna informacja dotycząca numerów GG i ich "trwałości".

Dotychczas numery Gadu-Gadu były "wygaszane" gdy użytkownik nie logował się przez okres 6 miesięcy. Odebrany numer trafiał następnie do tzw. puli numerów, po czym był przydzielany innej osobie. Działanie takie związane było, jak możemy przeczytać na blogu, z m.in. ograniczoną liczbą numerów i masowym zakładaniem numerów przez spamerów, numery te padały też ofiarą poszukiwaczy prostych, łatwych identyfikatorów.

Nowe oprogramowanie i system rejestracji numerów GG umożliwiło zwiększenie puli oraz wyłączenie wygaszania ważności numeru. Teraz każdy użytkownik, bez względu na przerwy w logowaniu, zachowa swój nr GG. Obecnie przydzielane są numery z grupy powyżej 16,7 mln.

Jednocześnie warto zauważyć, że numery założone przed 17 listopada są bardziej "uniwersalne", na nowe numery można zalogować się jedynie z Nowego Gadu-Gadu (wersja 8) oraz najnowszego dostępnego jeszcze w wersji beta - Gadu-Gadu 10. Miłośnicy wersji 7.7 i starszych powinni więc dbać o swoje stare numerki ;-)

Obecnie numer GG jest nie tylko numerem użytkownika w komunikatorze, ale również kluczem do innych usług GG Network powiązanych z komunikatorem (np. Bliziutko.pl, MojaGeneracja.pl, Pykam.pl). Numer służy także do rozliczeń w ramach wspólnego systemu konto.gadu-gadu.pl

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)