NVIDIA GeForce RTX 3080 podkręcona do granic możliwości. Padł rekord świata w 3D Mark Time Spy

NVIDIA GeForce RTX 3080 podkręcona do granic możliwości. Padł rekord świata w 3D Mark Time Spy

fot. Nvidia
fot. Nvidia
18.09.2020 13:02

Karta GeForce RTX 3080 weszła właśnie do sprzedaży, ale wielu graczy nie zdołało jej zakupić, gdyż rozeszła się niczym ciepłe bułeczki. Tymczasem wielu recenzentów i specjalistów od tzw. overclockingu otrzymało sprzęt z wyprzedzeniem i w pocie czoła pracowało nad tym, aby pchnąć nowy produkt NVIDII do granic możliwości.

Układ graficzny, którego rdzeń domyślnie jest taktowany częstotliwością 1440 MHz udało się podkręcić do wartości wyższych niż 2300 MHz – przy użyciu ciekłego azotu. Sztuka ta udała się m.in. Ronaldo Buassaliemu, znanemu "overclockerowi" z Brazylii (zajmującego się tym profesjonalnie w firmie GALAX).

Time Spy Extreme Hall of Fame
Time Spy Extreme Hall of Fame

Oprócz wykręcenia 2310 MHz na karcie GALAX GeForce RTX 3080 SG (z procesorem Intel Core i9-10900K) udało mu się zdobyć wynik 10595 punktów w popularnym benchmarku 3DMark Time Spy Extreme. Tym samym ustanowił on nowy rekord świata. Poprzedni najlepszy wynik należał do redaktora Tom's Hardware, Allena Golibersucha (9857 pkt na NVIDIA Titan RTX).

Co ciekawe, żaden z overclockerów dotychczas zajmujących się podkręcaniem modelu RTX 3080 nie tknął taktowania pamięci. Tak więc możliwości, jakie oferuje karta nie została jeszcze w pełni wyeksploatowane i zostało spora pola do popisu.

Nowy rekordzista jednak długo zapewne nie będzie się cieszył ze swojego osiągnięcia – na dniach wychodzi jeszcze wyższy model GeForce RTX 3090, który pozwoli zapewne wykręcić jeszcze wyższe wyniki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)