Obróbka wakacyjnych fotografii

Obróbka wakacyjnych fotografii

Redakcja
30.08.2010 15:01

Niestety wakacje i sezon urlopowy dobiegają końca, większości z nas pozostały z letniego wypoczynku już tylko wspomnienia i... zdjęcia.

Przywiezienie zdjęć z wakacji to jednak nie wszystko. Trzeba je jeszcze przejrzeć, uporządkować, opisać, pokazać rodzinie i znajomym, niektóre opublikować w Internecie lub wydrukować. Wiele osób poprzestaje na posortowaniu zdjęć, a przecież można zrobić dużo więcej i to bez specjalnej wiedzy i bez drogich programów.

Opublikowaliśmy dziś dwa artykuły poświęcone cyfrowej fotografii. Co można zrobić z fotografiami i za pomocą jakich programów? Odpowiedzi znaleźć w artykule Zdjęcia z wakacji - co jeszcze można zrobić?. Mowa w nim o katalogowaniu zdjęć, obróbce i ciekawych efektach jakie można osiągnąć za pomocą programów znajdujących się w bazie dobrychprogramów. Artykuł zawiera kilka wskazówek dotyczących tworzenia modnych ostatnio zdjęć o szerokim zakresie tonalnym (HDR), a także innych ciekawych efektów pozwalających odmienić nasze zdjęcia i sprawić, że będą bardziej atrakcyjne.

Drugi artykuł powinien zainteresować zupełnie początkujących. Jak zmniejszyć czy wykadrować zdjęcie? Jak usunąć efekt czerwonych oczu? Jak skorzystać z podstawowych efektów? Na tak elementarne pytania odpowiada artykuł Z cyfrówki do Facebooka w pięć minut.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)