Dwa komputery w jednej obudowie? Da się! Poznajcie Corsair Obsidian 1000D.

Dwa komputery w jednej obudowie? Da się! Poznajcie Corsair Obsidian 1000D.

Dwa komputery w jednej obudowie? Da się! Poznajcie Corsair Obsidian 1000D.
Krzysztof Fiedor
12.12.2018 17:47

Od jakiegoś czasu w redakcji gościmy potężną obudowę Corsair Obsidian 1000D. Nie byłoby w niej nic porywającego, gdyby nie to, że można do jej wnętrza zapakować dwa kompletne komputery. Ja to możliwe? Szczegółów dowiecie się z naszego klipu wideo. Zapraszam!

Obsidian 1000D to prawdziwy kolos. Waży bagatela 30 kilogramów a jej wymiary to 691 mm na 697 mm na 310 mm. Szkielet ze stali, wstawki ze szczotkowanego aluminium i połacie hartowanego szkła. Całość wygląda bardzo atrakcyjnie i z pewnością, wystawiona gdzieś przy biurku będzie przyciągać uwagę. Na przodzie w górnej części panelu znalazło się miejsce na cztery gniazda USB 3.0 oraz dwa w standardzie USB C. Na tyle mamy włącznik i przycisk reset drugiego komputera. Boki obudowy zostały wykonane z hartowanego szkła i zostały osadzone na praktycznych zawiasach, co jest bardzo pomocne, kiedy chcemy dostać się do wnętrza komputera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wnętrze zostało przygotowane na potrzeby montażu systemów chłodzenia cieczą. I to nie taki prostych, a rozbudowanych i zaprojektowanych indywidualnie pod klienta i konfigurację, która zagości we wnętrzu. Miejsca nie zabraknie na rurki, rezerwuary, chłodnice i co tam jeszcze będzie potrzebne :) W obudowie możemy zamontować aż 18 wentylatorów a chłodnice nawet do 480 milimetrów! Nie będzie też problemu z montażem nawet najdłuższych kart graficznych, producent przewidział na to 400 milimetrów. Dysków w standardzie 2,5 cala umieścimy aż 6, a dysków wielkości 3,5 cala 5. Tu drobna uwaga, sanki na dyski mogłyby być wykonane z lepszej jakości plastiku. W końcu obudowa kosztuje niemało, a te zamontowane wewnątrz nie budzą zaufania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do środka zapakowaliśmy dwie konfiguracje. Mocniejsza konfiguracja opiera się na procesorze AMD Ryzen 1800X, płycie głównej Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, pamięciach DDR4 Corasair o pojemności 16GB. Grafika to Radeon RX 570 od Aorusa, dysk SSD na złączu m2 od plextora. Całość zasilana zasilaczem Corsair RM550X. Za chłodzenie Ryzena odpowiada Corsair H100i PRO RGB. Druga konfiguracja to procesor również z logo AMD, tym razem to model A10 7860, osadzony na płycie MSI A68HI, do tego 8GB pamięci RAM od Goodrama, dysk talerzowy Samsung 2,5 cala 500GB i karta graficzna MSI GTX 150 Ti. W tej konfiguracji również znalazło się chłodzenie cieczą od Corsaira, tym razem model H60.

Obraz

Montaż przebiegł bezproblemowo... no poza jednym szczegółem. Jak to wygląda i jak działa, dowiecie się z dołączonego materiału wideo. Obudowa ciekawa, choć raczej nie zagości w wielu polskich domach. Składają się na to duża cena i duża... sama obudowa. Choć kilku technologicznych geeków może się na nią skusić!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)