Radeon VII – rozpakowanie. Najnowsza karta graficzna AMD już w dobrychprogramach

Radeon VII – rozpakowanie. Najnowsza karta graficzna AMD już w dobrychprogramach
Piotr Urbaniak

04.02.2019 15:00, aktual.: 04.02.2019 17:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

...a w niej nowy AMD Radeon VII, czyli pierwsza w historii karta graficzna dla graczy produkowana w procesie litograficznym klasy 7 nm. Niestety w tej chwili nie wolno nam jeszcze podać żadnych szczegółów dotyczących jej wydajności, ale możemy przedstawić zawartość zestawu prasowego, w tym dokładny wygląd zewnętrzny modelu referencyjnego.

Radeon VII ma około 265 mm długości; powinien zmieścić się do większości obudów ATX i Micro ATX. W tym przypadku referent jest o tyle ważny, że producent prawdopodobnie nie planuje kart autorskich. Ale w pierwszej chwili nie wygląda to na problem. Masywne chłodzenia z trzema wentylatorami 80 mm i stalowa obudowa całości, w tym widoczny na rewersie backplate, wyglądają na przemyślane i solidne. To z całą pewnością najładniejszy jak dotąd referent od czerwonych.

Aby uruchomić kartę, wymagane jest podłączenie dwóch wtyczek 8-pin. Pakiet wyjść obrazu obejmuje natomiast trzy złącza DisplayPort 1.4 HDR i jedno HDMI 2.0.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oprócz samej karty graficznej i eleganckiego czarnego pudełka – dodam, zestaw prasowy zawiera szklaną podstawkę ekspozycyjną z zatopionym czipem i wielokolorowym podświetleniem. Ten dodatek nie znajdzie się w egzemplarzach skierowanych do sprzedaży. Niemniej trzeba producentowi z Sunnyvale oddać to, że przynajmniej potrafi ułatwić fotografowanie sprzętu ;)

Obraz

Bardziej technicznie – karta Radeon VII bazuje na rdzeniu Vega 20 o powierzchni 331 mm², produkowanym w procesie litograficznym klasy 7 nm z 13,2 mld tranzystorów. Liczba aktywnych bloków obliczeniowych wynosi 60, co daje 3840 procesory strumieniowe. Do tego dochodzi aż 16 GB pamięci HBM2 na 4096-bitowej magistrali, o przepustowości 1 TB/s. Oficjalna premiera sklepowa datowana jest na 7 lutego 2019 r. Wtedy też pojawią się wyniki wydajności.

Na CES 2019 AMD porównywało wydajność nowości do osiągów GeForce'a RTX 2080. Przy dokładnie identycznej cenie, 699 dol., szykuje się nam niezwykle ciekawy pojedynek...

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)