Od nowego roku dobreprogramy również o sprzęcie!

Redakcja

31.12.2010 14:42, aktual.: 31.12.2010 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oprogramowanie zawsze było, jest i będzie tematem przewodnim naszego serwisu - nazwa w końcu zobowiązuje! ;) Jako największy serwis technologiczny w Polsce postanowiliśmy jednak, że czas na nieco większą wszechstronność i uwzględnienie na naszych łamach także i tego, co z oprogramowaniem jest nierozerwalnie związane - tematyki sprzętowej. Zapraszamy tym samym do labu dobrychprogramów!

W labie, który notabene funkcjonuje w redakcji już od jakiegoś czasu, mamy do czynienia ze zróżnicowanym sprzętem - od notebooków, netbooków i zestawów komputerowych przez podzespoły typu dyski, karty graficzne czy zasilacze, urządzenia typu komórki, smartphone'y i dziwne gadżety, na serwerach, macierzach i UPSach kończąc. Postanowiliśmy, że czas najwyższy, by lab zaistniał także na łamach serwisu - w tym celu stworzyliśmy nowy dział, nową kategorię artykułów, szpaltę dla krótkich newsów sprzętowych oraz laboratoryjny mikroblog, na którym będziemy dzielić się wrażeniami dotyczącymi tego, co akurat trafiło w nasze ręce.

Czego możecie się spodziewać po labie dobrychprogramów? Nie chcemy być kolejnym serwisem z testami sprzętu, gdzie same wykresy i pomiary zajmują kilka stron, a największą rewelacją są trzy klatki na sekundę więcej w grze XYZ. Chcemy, by nasze publikacje trafiały do szerokiego grona odbiorców, choć nie kosztem atrakcyjności dla bardziej świadomych użytkowników. Będziemy dzielić się wrażeniami i przemyśleniami z użytkowania danego sprzętu skupiając się na walorach pomijanych często w typowych recenzjach. Mamy nadzieję, że nasze opinie i spostrzeżenia oparte na doświadczeniu zarówno specjalistycznym, jak i użytkowym, okażą się Wam pomocne nie tylko podczas ewentualnych zakupów, ale przede wszystkim w ciekawy sposób urozmaicą lekturę na temat nowinek ze świata nowych technologii. Tym bardziej, że w labie będziemy starali się opisywać też sprzęt nietypowy, mało znany albo z innych względów szczególnie interesujący.

Lab będzie się teraz sukcesywnie rozwijał. Na początku zapraszamy do lektury recenzji multimedialnego wideotelefonu IP Grandstream GXV3140, testu bardzo szybkich dysków SSD Kingston z serii V+, artykułu na temat netbooka ASUS 1215N i testu macierzy sieciowej Synology DS710+. To jednak dopiero początek, od kilku dni testujemy też między innymi jeden z najnowszych telefonów Blackberry 9800 Torch, karty graficzne Sapphire Radeon HD 6870 i 6850 oraz nietypowe notebooki Sony VAIO.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)