Odświeżony Office 365: nowa wstążka i wyszukiwarka mają wzmóc efektywność

Odświeżony Office 365: nowa wstążka i wyszukiwarka mają wzmóc efektywność

Odświeżony Office 365: nowa wstążka i wyszukiwarka mają wzmóc efektywność
Oskar Ziomek
14.06.2018 12:34

Microsoft idzie za ciosem i po ogłoszeniu zmian, jakie czekają w najbliższym czasie Visual Studio, informuje o nowościach przygotowanych dla pakietu Office 365 i usługi Office.com, które już od teraz trafiać będą do użytkowników. Na warsztat wzięto przede wszystkim interfejs. Zostanie on odświeżony i nieco przeprojektowany – narzędzia będą łatwiej dostępne, a przez to praca ma być bardziej efektywna.

Tak przynajmniej opisuje to firma w swoim dość długim wpisie na oficjalnej stronie. W nowym pakiecie Office nacisk położono (podobnie zresztą jak we wspomnianym Visual Studio) na odświeżenie interfejsu i ułatwienie obsługi. Do Office'a trafi więc uproszczona wstążka, ulepszona wyszukiwarka oraz nowe kolory i ikony.

Nowy Word z widoczną uproszczoną wersją wstążki, źródło: Microsoft.
Nowy Word z widoczną uproszczoną wersją wstążki, źródło: Microsoft.

Wstążkę można od teraz zminimalizować, by zajmowała mniej miejsca na ekranie, ale mimo to dawała dostęp do najpotrzebniejszych narzędzi, w tym widoku osób, z którymi współtworzony jest dokument. W razie potrzeby ma być dostępna możliwość jej ponownego rozszerzenia, by zobaczyć wszystkie opcje. W nowej wersji zmieniono również nieco wyszukiwarkę, która już po kliknięciu na niej myszą (i bez wpisania jakiejkolwiek frazy) ma proponować interesujące tematy, co będzie oczywiście wspomagane sztuczną inteligencją oraz przez Microsoft Graph.

Ponadto praca z pakietem biurowym ma być teraz przyjemniejsza dzięki zmianom pod maską w przypadku usługi Office.com. Aplikacja potrafi teraz znacznie szybciej uruchamiać dokumenty, a od strony wizualnej jest bardziej spójna z Windowsem 10 – pojawiły się tu nowe elementy w ramach wzornictwa Fluent.

Microsoft Office Updates: Improving user experience

Docelowo zmiany w pakiecie Office obejmą Worda, Excela, PowerPointa, OneNote'a oraz Outlooka, ale nie trafią do nich w tym samym momencie. Jak zwykle aktualizacja nie trafi również jednocześnie do wszystkich użytkowników – Microsoft planuje udostępniać ją etapami, by na bieżąco eliminować ewentualne błędy. Jak informuje firma, pierwsze nowości już teraz widoczne są przez wybranych użytkowników Worda. We wszystkich aplikacjach i u wszystkich użytkowników zmiany mają się pojawić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)