Office 2010 trafia do sklepów, dostępne wersje testowe

Wojciech Kowasz

15.06.2010 21:37, aktual.: 15.06.2010 21:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj ogólnoświatowy debiut Office 2010 w sprzedaży. Choć w polskich sklepach jeszcze nie widać nowego pakietu biurowego Microsoftu, można już pobierać wersje testowe wszystkich edycji i najważniejszych aplikacji.

Przypomnijmy, że Office 2010 w wersji dla użytkowników detalicznych oferowany jest w trzech edycjach: Home and Student, Home and Business oraz Professional. Wersja Home and Student to znana i na polskim rynku bardzo popularna jak dotąd edycja dla użytkowników domowych, której licencja pozwala na instalację pakietu na trzech komputerach w domu i korzystanie z niego do celów niekomercyjnych. W skład tej edycji wchodzą edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, edytor prezentacji PowerPoint oraz aplikacja do tworzenia i organizacji notatek OneNote. Edycja Home and Business to nowość w wersji 2010 - propozycja skierowana do małego biznesu, który potrzebuje w zasadzie tylko podstawowej funkcjonalności pakietu, ale konieczna jest komercyjna licencja. Tutaj dodatkową aplikacją w stosunku do wersji domowej jest Outlook. Wreszcie najbogatsza edycja, Professional, to wersja dla większych firm - zawiera dodatkowo program bazodanowy Access oraz aplikację do tworzenia materiałów poligraficznych Publisher.

Oprócz wersji testowych powyższych trzech edycji pakietu Microsoft wydał także triale poszczególnych aplikacji, które w żadnym pakiecie się nie znalazły. Mowa przede wszystkim o Visio Professional 2010 - cenionej aplikacji do projektowania rożnorakich diagramów, schematów i wykresów oraz Project Professional 2010 - programu do zarządzania projektami, który może mieć serwerowe zaplecze i integrować się z innymi biznesowymi produktami Microsoftu.Warto też zwrócić uwagę, że już jakiś czas temu Microsoft wydał wersję testową pakietu Office 2010 w wersji Professional Plus. Wersja ta, oprócz komponentów edycji Professional, zawiera także aplikacje InfoPath, SharePoint Workspace (dawniej Groove) i Communicator. Co ważne, nie jest ona jednak dostępna dla szerokiego grona użytkowników - mogą ją zakupić wyłącznie firmy posiadające umowy licencjonowania grupowego. Dla użytkowników domowych póki co interesująca będzie jednak wersja testowa tej edycji, bo jako jedyna jest dostępna w języku polskim.

Wszystkie opublikowane dzisiaj wersje testowe można pobrać z naszego vortalu w odpowiadających im kategoriach - na razie niestety tylko w języku angielskim. Ich pobranie pociąga za sobą konieczność rejestracji przy pomocy Windows Live ID w celu uzyskania klucza produktu. Później pakiet można pobrać za pomocą funkcji Click-To-Run (streaming aplikacji online na pulpit, w tle instalacja offline) lub tradycyjnie, po wybraniu zaawansowanych opcji instalacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)