Office 365 Premium dostępny w Polsce, ma pomóc zyskać wolny czas

Office 365 Premium dostępny w Polsce, ma pomóc zyskać wolny czas

29.01.2013 17:28, aktualizacja: 30.01.2013 14:43

Za nami polska premiera pakietu Office 2013 i jego odpowiednika „w chmurze” — Office 365, dziś rano różne wersje najnowszego pakietu biurowego Microsoftu były już w sklepach, od dziś również dostępny jest pakiet Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych. Microsoft podzielił się przy tej okazji wynikami badań nad wykorzystaniem czasu w pracy. Jeśli wierzyć analizie ankiet, Office 365 może nam ułatwić życie do tego stopnia, że zyskamy około 1,5 godziny wolnego czasu dziennie.

W Polsce w badaniach MSN wzięło udział 1056 respondentów (w sumie przeprowadzone były w 15 krajach) i 39% z nich przyznało, że nie ufa swoim umiejętnościom na tyle, żeby wykorzystać technologię do usprawnienia swoich codziennych prac, a 79%, że takie usprawnienia by im się przydały. Obowiązki domowe, zakupy, posiłki, nauka i planowanie spotkań to czynności, które często pojawiały się na liście zabierających nam cenne minuty, a które Office 365 ma usprawniać — od oczywistych, jak przechowywanie listy zakupów i podgląd na smartfonie w sklepie, udostępnianie materiałów do nauki na SkyDrive, prowadzenia kalendarza rodzinnego, do bardziej wymyślnych, jak wybieranie kwiatów na wesele przez Skype. Przeróżne, proste wskazówki pomagające wykonać zadania (przykłady wykorzystania OneNote, szablony dla PowerPointa, po porady dotyczące ujarzmiania plątaniny kabli pod biurkiem…) można znaleźć na przygotowanej na tę okazję stronie promocyjnej Time to 365. Widać, że Microsoft kładzie nacisk na dostęp do dokumentów z róznych urządzeń i pracę w grupie (koniecznie na tabletach) co ma z kolei dać nam dodatkowe 23 dni wolne w roku na robienie tego, co lubimy.

Obraz

Akcja promocyjna ma nas przekonać do dobrodziejstw SkyDrive, do którego dodatkowe 20 GB zyskujemy kupując Office 365, wraz z 60 minutami rozmów telefonicznych za pośrednictwem Skype. Cena usługi brutto okazała się wyższa, niż się spodziewaliśmy — za Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, z którego można korzystać na maksymalnie 5 komputerach PC lub Mac w jednym gospodarstwie domowym (i różnych urządzeniach przenośnych, szczegóły można znaleźć tutaj) przyjdzie nam płacić 42,99 zł miesięcznie lub 429,99 zł rocznie i nie mamy możliwości korzystania z niego w celach komercyjnych. Pakiet można testować bezpłatnie przez miesiąc. Office 365 dla firm zostanie wprowadzony do oferty globalnej 27 lutego.

Ceny pozostałych pakietów z rodziny Office w Polsce również już zostały podane. Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów na jedno stanowisko (a nie na 3, jak było do tej pory) wyceniono na 599,99 zł, Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm na 1199 zł, a Office Professional 2013 na 2299 zł brutto. Pojedyncze programy można kupić za 579,99 zł każdy, poza OneNote, który kosztuje 299,99 zł. Ceny na stronie Microsoftu są zaporowe, na szczęście w sklepach można kupić powyższe produkty trochę taniej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)