Office 365 z panelem powiadomień i zintegrowanym Skype dla firm

Office 365 z panelem powiadomień i zintegrowanym Skype dla firm

Office 365 z panelem powiadomień i zintegrowanym Skype dla firm
Redakcja
09.06.2015 10:53

Użytkownicy korzystający z aplikacji webowego pakietu Office 365 niebawem będą mogli korzystać z nowych możliwości. Microsoft postanowił rozbudować swoje programy, ułatwić komunikację z innymi użytkownikami i umożliwić im sprawdzanie wszystkich ważnych powiadomień w jednym miejscu. Wszystko to bez nadmiernych zmian w aktualnym interfejsie.

Za sprawą oficjalnego komunikatu na stronach korporacji możemy dowiedzieć się, że już w najbliższych miesiącach pasek boczny dostępny w Office 365 zostanie znacznie rozbudowany. Najważniejszą ze zmian jest sekcja odpowiedzialna za powiadomienia symbolizowana dzwonkiem z liczbą wiadomości. Znajdziemy w niej informacje o otrzymanej poczcie, przypomnienia o terminach zapisanych w kalendarzu, a także wiadomości wysyłane do grup, w jakich się znajdujemy. Dzięki temu nie będzie konieczne ręczne przechodzenie do różnych składników pakietu, o nowościach dowiemy się w trakcie pracy nad aktualnymi projektami.

Kolejną nowością jest zintegrowany Skype dla firm. W tym przypadku mamy do czynienia z unifikacją interfejsu, bo ta wersja komunikatora zostanie wprowadza w takim sam sposób, jak w przypadku kont Outlook.com – na pasku znajdziemy ikonę Skype, jej kliknięcie spowoduje rozwinięcie panelu z ostatnimi rozmowami, pozwoli na wysyłanie wiadomości tekstowych, połączenia głosowe i wideo. W przypadku niektórych osób zbędne stanie się więc korzystanie z osobnej aplikacji desktopowej. Rozbudowany został także panel pomocy, który teraz posiada własną wyszukiwarkę i listę nowości w aktualnie wykorzystywanej aplikacji. Dzięki niemu możemy korzystać również z najważniejszych opcji, jak choćby tworzeni grup do wspólnych projektów.

Zmiany pojawiły się w panelu ustawień. W nowej wersji zawiera on opcje zależne od kontekstu tj. aplikacji, w której aktualnie pracujemy. Co więcej, za sprawą nowego rozwiązania możemy bez przechodzenia na osobną stronę zmienić takie opcje jak np. motyw graficzny, strona startowa, hasło, język czy ustawienia powiadomień. Microsoft zacznie wdrażać zmiany w ciągu kilku najbliższych tygodni, skorzystać z nich będą mogli użytkownicy biznesowych edycji Office 365.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)