Office ma problemy z nowym OS X. Użytkownicy są wściekli, Microsoft pracuje nad poprawkami

Office ma problemy z nowym OS X. Użytkownicy są wściekli, Microsoft pracuje nad poprawkami

Office ma problemy z nowym OS X. Użytkownicy są wściekli, Microsoft pracuje nad poprawkami
Redakcja
06.10.2015 09:56

W ostatnim czasie klienci firmy Apple mogli świętować premierę najnowszej wersji systemy OS X El Captain. Wprowadziła ona szereg istotnych zmian, zarówno w aplikacjach, jak i istotnych mechanizmach systemowych. Na aktualizacji ucierpiał jednak pakiet biurowy Microsoft Office, jego użytkownicy skarżą się na liczne problemy i zupełnie losowe awarie aplikacji wchodzących w jego skład.

Niezadowoleni użytkownicy zgłaszają uwagi o działaniu pakietu na łamach oficjalnego forum wsparcia technicznego Microsoftu. Zgodnie z ich wypowiedziami pakietowi zdarza się zupełnie zawiesić i odmówić dalszej pracy, oprócz tego niektóre z aplikacji wchodzących w jego skład (np. Word, Outlook) ulegają nagłym awariom, a niektóre osoby napotykają problemy związane z przewijaniem dokumentów. Jeszcze inne zgłoszenia dotyczą problemów występujących przy próbie otworzenia jakichkolwiek odnośników HTTPS zawartych w plikach. Lista zarzutów jest bardzo długa i trudno mówić tutaj o jednostkowych przypadkach.

Problemy dotyczą zarówno Office 2016, jak i starszego Office 2011, przyczyną są najprawdopodobniej zmiany, jakie zaszły w systemie El Captain, choć nie jest to jeszcze potwierdzone. Pracownicy Microsoftu badają wszystkie zgłoszenia i jak zaznaczyli, wraz z Apple pracują nad odpowiednią poprawką, która usunie błędy. Dokładny termin jej opublikowania nie jest jeszcze znany, jak na razie korporacja zaleca instalację ostatnich dostępnych aktualizacji – jeżeli problemy nadal będą występować, warto przesłać raport do Microsoftu. Tego typu informacje diagnostyczne mogą pomóc w szybszym utworzeniu i publikacji poprawek.

Z jednej strony oczywiste jest, że błędów nie da się uniknąć i każde oprogramowanie składające się z więcej niż zaledwie kilku linijek kodu zapewne w określonej sytuacji nie będzie działać prawidłowo. Z drugiej jednak Microsoft miał sporo czasu, aby zaktualizować swój pakiet jeszcze przed oficjalną premierą: przecież wersje testowe OS X El Captain były dostępne publicznie, korporacja mogła więc zbadać zachowanie pakietu Office właśnie na tej wersji. Najwidoczniej o tym zapomniano, co niestety odbija się teraz na użytkownikach: zapewniania o pracach nad poprawkami cieszą, ale nie stanowią recepty na brak możliwości dostania się do skrzynki odbiorczej w Outlooku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)