Okulary sportowe z osobistym trenerem, czyli Real Speech Intela w praktyce

Okulary sportowe z osobistym trenerem, czyli Real Speech Intela w praktyce18.10.2016 14:16
Okulary sportowe z osobistym trenerem, czyli Real Speech Intela w praktyce

Jeśli marzysz o okularach sportowych, które zastąpią Ci trenera, okulary Oakley Radar Pace są właśnie dla Ciebie. Opracowany przez Intela system Real Speech zapewnia im sterowany głosem system treningowy, który „monitoruje, prowadzi i odpowiada.”

Do klasycznych okularów sportowych dołączone zostały słuchawki i komputerowy, aktywowany głosowo system treningowy. Okulary działają autonomicznie, a po zakończeniu treningu synchronizują się ze smartfonem przez Bluetooth. W aplikacji do obsługi Radar Pace będzie można odczytywać dane, śledzić postępy, ustalać cele treningowe i tak dalej. Aplikacja na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tego, co oferują konkurenci i zapewne trzeba trochę potrenować, by dostrzec przewagę tego dzieła inżynierów Intela. Okulary mogą współpracować z Siri i Google Now, jeśli sparowany smartfon jest z nimi połączony.

Oakley Radar Pace: Tracks. Coaches. Responds

Automatyczny trener w okularach monitoruje wysiłek i zapytany podaje wyniki, informuje również, czy trening idzie zgodnie z planem i pozwala dostosować go do bieżącej wydajności organizmu sportowca. System Real Speech umożliwia zadawanie naturalnych pytań podczas treningu, co czego wykorzystany jest oczywiście mikrofon wbudowany w okulary.

W przeciwieństwie do klasycznych komend głosowych, Real Speech pozwala na bardzo naturalną komunikację i nie wymaga zapamiętywania poleceń. Komputer interpretuje wypowiedziane słowa, a ponadto rozpoznaje kontekst, więc jest w stanie dużo trafniej odpowiadać na zadane pytania. Z czasem będzie to robił coraz lepiej, dzięki możliwości „uczenia się” na podstawie wcześniejszych interakcji.

350190034345224129

Intel poświęcił ponad cztery lata, aby opracować technologię zdolną połączyć zrozumienie zasad gramatycznych i modeli językowych opartych na analizie statystycznej, automatyczne rozpoznawanie mowy i języka z umiejętnością uczenia się. Rozwiązanie to również automatycznie dobiera płeć i ton głosu odpowiadającego komputera, na podstawie badania preferencji kulturowych potencjalnych użytkowników.

350190034345355201

Ponadto, Radar Pace zostały wyposażone w zestaw czujników takich jak żyroskop, akcelerometr czy czujnik wilgoci. Do monitorowania pulsu można wykorzystać zewnętrzny czujnik. Znalazł się tu również port USB do ładowania urządzenia i touchpad, w zestawie nie zabrakło tradycyjnych okularowych dodatków, jak wymienna szybka i sztywny futerał. Niestety w przeciwieństwie do innych modeli tego producenta, zabrakło możliwości montowania szkieł korekcyjnych. Okulary są już oficjalnie dostępne w Europie, Ameryce Północnej i Australii. W sklepie producenta Radar Pace kosztują 449 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)