OneDrive pozwoli na współdzielenie danych

Strona głównaOneDrive pozwoli na współdzielenie danych
11.02.2014 10:44
OneDrive pozwoli na współdzielenie danych
bDYBLYLa

OneDrive jest następcą popularnej usługi SkyDrive. Rebranding został wymuszony przez naruszenie przez Microsoft znaku towarowego, należącego do firmy BSkyB. Premiera odświeżonej usługi ma przynieść ze sobą, prócz nowej nazwy, także kilka ciekawych zmian w jej funkcjonowaniu.

bDYBLYKt
350046874545382857

Jedną z nich jest możliwość współdzielenia plików i folderów z innymi użytkownikami. Każda z osób, która dostanie dostęp do udostępnionych danych, będzie mogła dodawać, edytować i usuwać pliki. Wspólny folder pojawi się u wszystkich współwłaścicieli, jako zwykły katalog w usłudze OneDrive. Będzie to idealny sposób na operowanie na tych samych plikach, ale zapewne zostanie posunięty o krok dalej. Łatwiejsze stanie się wspólne działanie na tych samych plikach przy użyciu Offica Online, a także współdzielenie plików konfiguracyjnych czy synchronizacja folderów z różnych kont Microsoft.

350046874545513929

Zmiana nazwy SkyDrive na OneDrive to nie tylko zabieg kosmetyczny. Microsoft planuje rozszerzyć swój dysk w chmurze o nowe elementy. Prócz współdzielenia danych możemy spodziewać się głębszej integracji w pakiet biurowy dostępny przez sieć - Office Online.

Udostępnij:
bDYBLYLr