OneNote na Androida nareszcie z podręcznym dodawaniem do notatek

OneNote na Androida nareszcie z podręcznym dodawaniem do notatek

OneNote na Androida nareszcie z podręcznym dodawaniem do notatek
Redakcja
30.12.2013 17:53, aktualizacja: 30.12.2013 18:24

Tworzenie notatek to bardzo wygodny sposób na zapisywanie swoich pomysłów (a te potrafią przyjść do głowy w naprawdę dziwnych okolicznościach), listy zakupów, czy też interesujących informacji z jakimi stykamy się na co dzień. Rozpowszechnienie się urządzeń takich jak smartfony pozwoliło na jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp do nich. Choć najlepszą metodą często pozostaje długopis i kartka, często wygodniej użyć dedykowanej aplikacji. Tu z pewnością duże znaczenie ma OneNote od Microsoftu. Kiedyś nieco mało znany ze względu na to, że był jedynie składnikiem płatnego pakietu Office. Teraz jest udostępniany za darmo w ramach konta Outlook i webowego Office Web App. Znajdziemy go także na platformach mobilnych, w tym Androidzie. Właśnie ukazała się nowa wersja, która nareszcie dodaje pewne od dawna wyczekiwane funkcje.

Obraz

Pierwsza, a zarazem najważniejsze z nich to integracja z systemowym mechanizmem udostępniania. W efekcie można już szybko przesłać dane z innych aplikacji lub schowka systemowego od razu do OneNote i darować sobie ręczne, mozolne kopiowanie jakim należało się trudnić do tej pory. Kolejna nowość to możliwość dodawania notatek oraz sekcji do ekranu głównego w formie ikon. W efekcie otrzymujemy do nich szybszy dostęp, bo wystarczy jedynie jedno kliknięcie. Ostatnią zmianą jest dodanie nowego widgetu, który wyświetla ostatnio otwierane notatki i narzędzia do ich tworzenia (szybkie wykorzystanie aparatu lub mikrofonu). Co oprócz tego oferuje OneNote? Zgodnie z tym co oferuje desktopowy odpowiednik, również i tutaj znaleźć można podział na poszczególne notesy, następnie na sekcje i dopiero właściwe notatki. Poszczególne notatki mogą zawierać tekst, listy zadań, zdjęcia oraz nagrania głosowe. W wypadku tekstu możliwe jest tworzenie list punktowanych i numerowanych, określanie wcięcia, a także podstawowa zmiana formatu (m.in. pogrubienie, zmiana koloru). Użytkownik może z poziomu aplikacji również używać wyszukiwarki.

W OneNote możliwe jest skonfigurowanie jednego konta Microsoft, a także dodatkowego w ramach usługi Office 365 dla szkół i firm. Nowa wersja pokazuje, że firma nie zasypia gruszek w popiele i chce dać użytkownikom innych platform jak najlepszy dostęp do swoich usług (pytanie więc brzmi: po co korzystać z Windows Phone?). Biorąc pod uwagę zaawansowane możliwości całej tej usługi, stanowi ona mocną konkurencję dla prostego Google Keep, czy też bardzo popularnego Evernote. Wszystkie te aplikacje znajdziecie oczywiście w bazie naszego serwisu. Zapraszamy do ich wypróbowania i dyskusji: co Waszym zdaniem najlepiej nadaje się do notatek?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)