OneNote został zintegrowany z Tłumaczem Microsoftu i dostał nową wstążkę

OneNote został zintegrowany z Tłumaczem Microsoftu i dostał nową wstążkę

OneNote został zintegrowany z Tłumaczem Microsoftu i dostał nową wstążkę
19.07.2018 14:41, aktualizacja: 19.07.2018 14:59

Świetny program do notowania OneNote wciąż poszerza możliwości. Najnowsza aktualizacja przynosi między innymi nowe opcje formatowania i długo oczekiwaną integrację z automatycznym Tłumaczem Microsoftu.

W notatkach można między innymi łatwo umieszczać filmy z pomocą nowego przycisku Online Video w części „Wstaw” wstążki. Podczas wklejania treści z innych źródeł można zdecydować, czy zachowane zostanie oryginalne formatowanie. Polecenia kopiowania, wycinania i wklejania pojawiły się także na wstążkowym menu programu. Lista nowości obejmuje także nowe możliwości kafelka w menu start. Do kafelka można przypiąć polecenie utworzenia nowej strony notatnika oraz przezroczystą wersję „żywego” kafelka.

Obraz

Powyższe zmiany będą dostępne dla wszystkich, ale Insiderzy dostaną także kilka funkcji do przetestowania. Jedną z nich jest nowa, uproszczona wersja wstążki, zaprezentowana w ubiegłym miesiącu na przykładzie Office'a 365. Na wstążce znalazł się też nowy przycisk dostępu do galerii. Przy tworzeniu tabel testerzy będą mogli ukrywać ramki, szybko zaznaczać zakres komórek i pominąć nagłówki przy sortowaniu. Aplikacja ma też nowa paletę znaków specjalnych, a narzędzia do rysowania otrzymały nowe rozmiary gumki.

Obraz

Integracja z Tłumaczem Microsoftu będzie na razie dostępna tylko dla Insiderów. Polecenie uruchomienia tłumacza znajduje się w karcie „Widok” programu. Tłumacz pozwoli przetłumaczyć zaznaczoną sekcję lub całą stronę notatki na wybrany język.

Nowa wersja programu OneNote dla Windowsa 10, oznaczona numerem 16.0.10325.20049, jest stopniowo udostępniana przez sklep Microsoftu, więc lada chwila powinniście mieć ją na swoich komputerach. Aplikacja jest dostępna dla Insiderów oraz użytkowników, którzy nie zapisali się do programu dla testerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)