Microsoft OneNote Microsoft OneNote 16.0.12430.20184

Strona główna Windows Dom Organizery osobiste
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

OneNote 2016 to uniwersalne i rozbudowane narzędzie do tworzenia notatek i planowania, udostępnione przez firmę Microsoft dla użytkowników systemów Windows 7/8 oraz Mac OS, a także urządzeń mobilnych z Windows Phone, Android i iOS.

Program udostępnia użytkownikowi specjalną platformę, w której możliwe jest przechowywanie i porządkowanie cennych dla użytkownika informacji. Dostęp do nich możliwy jest z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego (smartfon/tablet) połączonego z Internetem. Użytkownik poza tekstowymi notatkami, posiada również możliwość tworzenia złożonych dokumentów, zawierających szkice i rysunki, grafikę czy też wycinki ze stron internetowych. Każdy ze stworzonych z poziomu aplikacji OneNote 2016 notesów jest automatycznie zapisywany i synchronizowany w chmurze, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zawsze pracujemy z aktualną wersją notatek. Ponadto możliwe jest udostępnianie wybranych danych innym osobom.

Inne oferowane w ramach OneNote 2016 funkcje to tworzenie list zadań do wykonania, rysowanie i odręczne pisanie notatek (na urządzeniach z dotykowymi ekranami), dodawanie do dokumentów zdjęć wykonanych przy użyciu wbudowanego w urządzeniu aparatu, skanowanie tablic i dokumentów (aparat urządzenia wykonuje zdjęcia, które są odpowiednio przycinane i poprawiane), a także wbudowana wyszukiwarka, pozwalająca sprawnie poruszać się w zbiorze notatek.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygląd, profesjonalizm wykonania, intuicyjny interfejs
brak
ocena użytkownika
09.01.2016 01:03 • Recenzja do wersji 2013 15.0.4745.1000

Rewelacyjny notatnik, który porównywać można tylko z Evernote. Mimo różnic (Evernote jest dla mnie bardziej kontenerem, archiwum na ważne rzeczy), One Note jest bardziej notatnikiem. Typowym na kółkach, ale w wersji cyfrowej. Umożliwia też dodawanie treści multimedialnych, video, oraz ma kilka atutów, za które Evernote każe sobie płacić abonament (niedrogi, 99zł/rok w 2016 r.), ale jednak.

- wyszukiwanie w plikach PDF (muszą być w notatniku jako "wydruk pliku")
- możliwość wstawienia w notatkę pliku, albo jego wydruku (tak jak wyglądałby po otworzeniu w natywnej aplikacji)
- możliwość wyboru, które notatniki synchronizować z chmurą, a które nie (dla mnie idealne, ponieważ w ON trzymam zarówno rzeczy prywatne, jak i te ze spotkań z Klientami i nie chcę, żeby te drugie lądowały w internecie)
- brak limitu przesyłu danych (w Evernote w wersji free możesz transferować maks. 60 MB)
- integracja z innymi produktami MS (np. Outlook)

Podsumowując - spróbuj, albo pokochasz, albo nie potrzebujesz. Produkt praktycznie dopracowany idealnie.

Prosty interfejs, możliwość synchronizacji, współtworzenie notatek z innymi
Sporadyczne kłopoty z synchronizacją oraz powracające pomimo skasowania przykładowe notatki.
ocena użytkownika
17.10.2015 18:29 • Recenzja do wersji 2013 15.0.4745.1000

Prosty i wygodny w obsłudze program do robienia notatek tekstowych, list oraz notatek zawierających zdjęcia itp. Dużym plusem programu jest możliwość korzystania i edycji w aplikacji na telefony. Ponadto wszystkie notatki synchronizują się z chmurą Microsoftu więc mamy do nich stały dostęp. Dzięki opcji udostępniania możemy robić wspólne notatki ze znajomymi.