Open Camera, Birdfont, Krwiodawcy, Lose It! i Pingwiny – najciekawsze programy tygodnia

Open Camera, Birdfont, Krwiodawcy, Lose It! i Pingwiny – najciekawsze programy tygodnia

01.10.2016 10:39, aktual.: 02.10.2016 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiam kolejny przegląd najciekawszych nowości i aktualizacji w naszej bazie programów. Wszystkie pozycje znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform.

PingPlotter

PingPlotter to proste w użyciu narzędzie diagnostyczne, które może przydać się zarówno administratorom sieci, jak i graczom online. Program „pinguje” (wysyła pakiet kontrolny i czeka na odpowiedź) podany adres i rysuje czas odpowiedzi na wykresie, co pozwala łatwo zorientować się, czy będą jakieś problemy z opóźnieniami. To o wiele wygodniejsza metoda niż obserwowanie wyników na konsoli.[img=g_--x--_s_69263x20151231173236_0]BirdfontBirdfont to zupełnie darmowe narzędzie do tworzenia i edytowania fontów. Mamy tu do dyspozycji różne narzędzia do rysowania, przypominające to, co znajdziemy w programach do grafiki wektorowej, a więc różne typy linii i podstawowe kształty. Gotowy font można wyeksportować w formacie TrueType, EOT, a także SVG.

Obraz

Battery Health 2

Battery Health 2 to następca cenionej aplikacji do monitorowania parametrów akumulatora w laptopach z systemem macOS. Aplikacja podaje szczegółowe statystyki, stale pokazuje poziom naładowania akumulatora, można też sprawdzić wiek ogniw, pobór prądu, temperaturę, liczbę przebytych cykli i datę produkcji. W aplikacji można dokupić możliwość śledzenia historii parametrów akumulatora.

Obraz

Yet EPUB Reader

Yet EPUB Reader to prosty i bardzo estetyczny program do czytania książek elektronicznych na Macu. Program elegancko prezentuje dwie strony obok siebie i daje podstawowe możliwości personalizacji wyświetlania tekstu, dobrze radzi sobie także z grafikami. Są tu też tła, które świetnie wyglądają z dwukolumnowym tekstem na pełnym ekranie i imitują prawdziwą książkę.

Obraz

Krwiodawcy

Krwiodawcy to aplikacja dla osób regularnie oddających krew, osocze, płytki lub krwinki. Aplikacja służy do notowania informacji każdej porcji oddanej krwi, informuje o najbliższych terminach, kiedy znów można udać się do centrum krwiodawstwa, a także pozwala monitorować poziom hemoglobiny i ciśnienia. Z aplikacji można korzystać offline lub założyć konto i synchronizować dane przez Sieć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poza dzienniczkiem można w aplikacji zapoznać się z informacjami na temat krwiodawstwa, poznać przeciwwskazania, a także sprawdzić listę punktów usługowych i handlowych, które oferują zniżkę dla dawców. Są to głównie sklepy sportowe i turystyczne.

Wakacyjni piraci

Sezon urlopowy się skończył, więc można pomyśleć o porządnym wypoczynku w ciszy i spokoju. Pomoże w tym aplikacja Wakacyjni piraci, pokazująca ciekawe i niedrogie oferty przelotów, noclegów i wycieczek. Wakacyjni piraci to aplikacja, która nie ogranicza się do Wysp Kanaryjskich i Chorwacji. Pozwala ona znaleźć oferty niedrogie i nieszablonowe, jak tydzień na Zanzibarze, tanie loty do Szanghaju i różne inne oferty, na które trudno wpaść samemu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Open Camera

Open Camera to świetna aplikacja do robienia zdjęć. Można w niej ręcznie ustawić wiele parametrów, jak czułość ISO, balans bieli czy kompensacja ekspozycji. Można również szybko zmienić rozmiar zapisywanego zdjęcia. Ustawienia są intuicyjne i łatwo dostępne.

Obraz

Do ustawiania ostrości można wykorzystać dotykanie ekranu lub wykrywanie twarzy. Głębiej w opcjach można zmienić także stopień kompresji JPG, stosowanej do zdjęć. To wszystko jest dostępne za darmo i bez reklam.

Lose It!

Lose It! to aplikacja dla osób chcących zrzucić lub zdobyć kilka kilogramów. Bazuje ona na dzienniku posiłków i oblicza bilans kalorii, a z ostatnią aktualizacją dorobiła się testowego systemu rozpoznawania jedzenia na podstawie zdjęć. System działa nieźle, ale nie można jeszcze powiedzieć, by nadawał się do codziennego użytku. Ma też problemy z polskimi produktami. Jednak im więcej osób będzie z aplikacji korzystać, tym będzie lepsza.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program nieźle radzi sobie z żywnością, która ma charakterystyczne kształty. Papryka chili i pomidory to żadne wyzwanie. Płatki jęczmienne lepiej by było poznać po kodzie kreskowym, choć aplikacja słusznie zasugerowała, że w takim opakowaniu może znajdować się makaron. Jeśli zaś chodzi o zwykłego ziemniaka… porażka na całej linii. W podpowiedziach blisko były tylko kiwi i patat.

Penguins: Dibble Dash

Na koniec coś dla najmłodszych – Penguins: Dibble Dash, czyli gra zręcznościowa z elementem edukacyjnym i pingwinami z Madagaskaru w roli głównej. Komando nielotów musi dobiec jak najdalej, pokonując różne przeszkody i podając prawidłowe wyniki prostych działań matematycznych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Cyklucznie pojawiają się zadania nie wymagające zręczności, ale szybkiego liczenia. Po przebiegnięciu odcinka z przeszkodami pingwiny trafiają na drogę z działaniami. Zadaniem gracza jest wtedy znajdowanie wyniku na tablicach obok trasy biegu oddziału.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)