reklama

openSUSE 11.3 RC2 już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Novell poinformowała o wydaniu drugiej wersji kandydującej openSUSE 11.3 - popularnej, cenionej przez użytkowników dystrybucji Linuksa.

Udostępnione właśnie wydanie 11.3 RC2 nie zawiera nowych funkcji - twórcy skupili się wyłącznie na usuwaniu błędów dostrzeżonych w poprzednich testowych kompilacjach openSUSE. Ma to związek z przygotowaniem do debiutu finalnej wersji openSUSE 11.3, który został zaplanowany na 15 lipca. Przed debiutem w ręce testerów trafi już tylko jedno wydanie testowe określone mianem Goldmaster - zostanie ono udostępnione 8 lipca. W finalnym wydaniu openSUSE 11.3 znajdziemy między innymi środowisko graficzne GNOME i KDE rozbudowane o efekty specjalne Compiz Fusion, pakiet biurowy OpenOffice.org, klienta poczty Evolution, środowisko Mono i VirtualBox OSE przeznaczony do obsługi maszyn wirtualnych.

Najnowszą testową wersję openSUSE można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux. Przypominamy, że nie jest to jeszcze wersja finalna i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić