CyanogenMod 11.0 dostępny w wersji M5, spółka zmienia logo

CyanogenMod 11.0 dostępny w wersji M5, spółka zmienia logo

CyanogenMod 11.0 dostępny w wersji M5, spółka zmienia logo
Redakcja
06.04.2014 15:16

Spośród wielu modyfikacji Androida kilka bez wątpienia się wyróżnia i często stanowi bazę dla innych tworów. Jedną z nich jest CyanogenMod, o którym nieco więcej dowiecie się z naszego specjalnego artykułu, poświęconemu właśnie tej modyfikacji. Wydanie bazujące na Androidzie 4.4 KitKat coraz bardziej zbliża się do osiągnięcia stanu stabilności. Zespół tworzący to oprogramowanie poinformował o udostępnieniu wersji M5 – jest to coś pośredniego pomiędzy wersjami stabilnymi, a testowymi, publikowanymi każdego dnia wydaniami nocnymi.

Obraz

Nowa wersja to przede wszystkim poprawki znalezionych błędów. Dotyczą one tak programu uruchomieniowego Trebuchet jaki jest dostępny w CyanogenModzie, jak i funkcji WhisperPush, która oferuje użytkownik szyfrowanie wysyłanych do siebie wiadomości SMS. W ustawieniach pojawiło się wsparcie dla kalibracji koloru wyświetlaczy, część urządzeń może teraz korzystać z szybkiego ponownego uruchamiania. Lista zmian jest jeszcze większa, zapoznać można się z nią na oficjalnym blogu tego projektu. Ostatnie dni przyniosły jeszcze dwie inne ciekawe informacje. Przede wszystkim spółka tworząca modyfikację zdecydowała się na zmianę loga. Nie jest to tylko zmiana wizualna, ale podkreślenie trzech najważniejszych wartości dotyczące CMa: personalizację, bezpieczeństwo, a także wspieranie Open Source. Co prawda nowe logo zastąpiło Cida, ludka kojarzonego z CyangoenModem, niemniej nie zostanie on porzucony, bo jak zauważają twórcy, to już część społeczności.

Kolejna nowość to rozszerzenie wsparcia dla testowanego obecnie nowego silnika skórek. Do tej pory był on dostępny tylko dla smartfonów z serii Nexus. Teraz, zgodnie z komunikatem podanym na sieci Google+ dostępny jest on także dla tabletu Nexus 7 drugiej generacji (wersja 2013), zarówno w wersji Wi-Fi jak i LTE. Niestety dla tego, który zadebiutował rok wcześniej wsparcia nadal nie ma. Kiedy dokładnie zadebiutuje ten mechanizm, nie wiadomo. Póki co skupiono się na naprawie zgłaszanych przez użytkowników błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)