Tails 3.3 – anonimizujący system na pendrivie dostępny w nowej wersji

Tails 3.3 – anonimizujący system na pendrivie dostępny w nowej wersji

Tails 3.3 – anonimizujący system na pendrivie dostępny w nowej wersji
15.11.2017 16:12, aktualizacja: 15.11.2017 20:29

Uruchamiany bezpośrednio z pendrive'a system operacyjny Tails jest dobrym wyborem dla użytkowników, którzy bez większego wysiłku chcą sobie zapewnić anonimowość, także podczas korzystania z komputerów dostępnych w miejscach publicznych. Dostępne jest już nowe wydanie dystrybucji, Tails 3.3, którego obrazy i instalatory można pobrać ze strony internetowej przedsięwzięcia.

Obraz

W najnowszym wydaniu zaktualizowano do najnowszych stabilnych wydań kluczowe elementy składające się na anonimowość użytkownika, na czele z klientem Tor, który dostępny jest w wersji 0.3.1.8. Jego największą nowość stanowi obsługa nowego serwera zarządzającego przekierowaniami Bastet, działającego od nieco ponad miesiąca. Nowa wersja ma także mniej obciążać łącze podczas nawiązywania pierwszego połączenia.

Oczywiście zaktualizowano także przeglądarkę Tor Browser, dostępną w nowym Tails w wersji 7.0.10. Bazuje ona na Firefoksie 52.5.0 ESR, preinstalowane rozszerzenie HTTPS Everywhere zaktualizowano do wersji 2017.10.30, NoScript do 5.1.5. Do dyspozycji użytkowników oddana została nowa wersja także domyślnego klienta poczty, Thunderbird 52.4.0. Tails bazuje teraz na linuksowym jądrze w wydanej we wrześniu wersji 4.13.0, środowisko graficzne to GNOME 3.22.2.

Obraz

Tails 3.3, poza dodaniem Basteta i aktualizacją najważniejszych pakietów, to także poprawki błędów: między innymi nośniki instalacyjne przygotowana z wykorzystaniem USB Installera będą mogły być bootowane na maszynach z UEFI, poprawki dodano w zakresie (przydatnej przecież skoro mowa o skutecznej anonimizacji) klawiatury ekranowej zarówno w przeglądarce Tor Browser, jak i w Thunderbirdzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)