reklama

openSUSE Build Service z obsługą CentOS i Red Hat

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Novell poinformowała, że narzędzie openSUSE Build Service zostało wzbogacone o obsługę pakietów dla systemów CentOS i Red Hat Enterprise Linux.

Twórcy oprogramowania zwykle chcą udostępnić swoje produkty szerokim rzeszom użytkowników Linuksa, ale często stają wobec sytuacji, gdy pakiety przygotowane dla danej dystrybucji nie działają z innymi dystrybucjami systemu.

Ułatwieniem w tym zakresie może być openSUSE Build Service - bezpłatne narzędzie do tworzenia i kompilowania pakietów oprogramowania dla różnorodnych dystrybucji systemu Linux. Za jego pomocą można było już wcześniej tworzyć własne dystrybucje systemów openSUSE, SUSE Linux Enterprise, Fedora, Debian czy Ubuntu. Obecnie Novell wzbogacił openSUSE Build Service o obsługę pakietów dla systemów CentOS i Red Hat Enterprise Linux.

openSUSE Build Service jest rozwiązaniem umożliwiającym tworzenie wysokiej jakości pakietów instalacyjnych dla wielu dystrybucji systemu z tego samego kodu źródłowego. Korzystając z narzędzia do tworzenia obrazów sytemu KIWI, twórcy oprogramowania o otwartym dostępie do kodu źródłowego mogą szybko tworzyć dystrybucje systemu Linux dopasowane do indywidualnych potrzeb, testować ich jakość i łatwo przygotowywać pakiety do szybkiej instalacji.

Narzędzie openSUSE Build Service stanowi zasadniczą częścią projektu openSUSE i dostępne jest na jego stronie internetowej opensuse.org. Warto wspomnieć, że projekt ten zrzesza już ponad 50 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama